BIPNiedziela, 04.6.2023

Otwarcie nowoczesnej Pracowni Rentgenodiagnostyki

Otwarcie nowoczesnej Pracowni Rentgenodiagnostyki
Oficjalne otwarcie pracowni Rezonansu Magnetycznego 1,5T połączone z prezentacją nowego 16-rzędowego tomografu komputerowego firmy Hitachi odbyło się 19 lutego.

Otwierając uroczystość, Karol Konieczny - prezes Zarządu KIE spółka z o.o. powitał zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu scharakteryzował także między innymi zalety nowego narzędzia diagnostycznego:

Zaczynaliśmy wykonywać badania na tomografach jednorzędowych firmy Picker, następnie używaliśmy tomografów spiralnych, potem tomografu 4 – rzędowego firmy Toschiba, by dzisiaj zaprezentować Państwu nasz nowy już piąty aparat. Jest to nowoczesny 16 – rzędowy tomograf komputerowy firmy Hitachi, który zapewnia pełne spectrum badań diagnostycznych, zaspokajając tym samym wszelkie wymagania kliniczne. Tomograf ten gwarantuje wysoką jakość obrazów przy niskim napromieniowaniu pacjentów. Dzisiejszy dzień jest historyczny dla rozwoju naszej firmy, jak i dla miasta Gniezna z drugiego powodu. Od dnia dzisiejszego stwarzamy możliwość wykonywania badań diagnostycznych za pomocą 1,5 Teslowego rezonansu magnetycznego firmy Philips. Jest to nowoczesny aparat o bardzo wysokich parametrach technicznych, które umożliwiają mu wykonywanie zaawansowanych i bardzo szybkich technik akwizycyjnych. Dzięki takim możliwościom możemy zagwarantować społeczeństwu Gniezna i okolic diagnostykę na najwyższym europejskim poziomie. Od samego początku starania naszej firmy szły w kierunku współpracy z najlepszymi specjalistami w branży oraz takiego wyszkolenia personelu, aby badania były przeprowadzane szybko, sprawnie i bezbłędnie. Niestety, dotychczasowe warunki lokalowe nie sprzyjały podnoszeniu jakości badań. Dopiero w zeszłym roku, po wygraniu przetargu na dodatkowe pomieszczenia, mogliśmy zrealizować naszą wizję i wykorzystać wieloletnie doświadczenia, aby przygotować pracownię z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj znajdujemy się nowych pomieszczeniach, które odzwierciedlają nasze możliwości i wprowadzają w życie nasze wyobrażenia o prawidłowo prowadzonych badaniach. Mamy nadzieję, że nasze rozwiązania logistyczne oraz jakość wykończenia pomieszczeń sprawdzi się przy badaniu pacjentów, postawi naszą pracownię na odpowiednio wysokim poziomie i będzie dobrą wizytówką dla miasta i regionu. Cały koszt tego przedsięwzięcia to około 4,5 mln złotych. Ze względu na innowacyjność technologiczną tego projektu Unia Europejska przyznała nam 500 tys. złotych na dofinansowanie zakupu tomografu komputerowego, a pozostała kwota to kredyty bankowe i w całości polski kapitał Spółki KIE.

Prezes Konieczny podkreślił również, że dzięki nowoczesnej tomografii komputerowej gnieźnieńska placówka może zagwarantować europejski poziom badań. Jednocześnie zauważył, że bez dobrej współpracy z najlepszymi fachowcami oraz serwisantami, nie byłoby sukcesu gnieźnieńskiej pracowni, która ma najniższy wskaźnik usterek. Podziękował również dyrekcji Szpitala „Dziekanka”, na terenie którego znajduje się baza lokalowa pracowni, Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie oraz władzom miasta i powiatu za umożliwienie rozwoju pracowni i jakość współpracy.

Reprezentujący władze powiatu gnieźnieńskiego wicestarosta Dariusz Pilak pogratulował kolejnej inwestycji w nowych warunkach lokalowych, podkreślając dobrą wolę współpracy dyrektora szpitala Barbary Trafarskiej z Zakładem Opieki Zdrowotnej Pracowni Rentgenodiagnostyki TOMMA:

Cieszy mnie niezmiernie dzisiejszy sukces – widomy dowód realizowania najlepszych wzorów europejskich. Cieszy fakt, że pracownią zarządza prężny prezes, że pracuje tu znakomita kadra, która identyfikuje się ze swoim miejscem pracy, wreszcie, że lokalna społeczność zwiększyła swoje szanse na uzyskanie szybkiej i wielozakresowej diagnozy medycznej.

Dokonując aktu poświęcenia nowo otwartej pracowni i nowoczesnej aparatury ksiądz Sławomir Jessa, Kapelan Szpitala Wojewódzkiego „Dziekanka” powiedział:

Tak jak lekarzem dusz jest Jezus Chrystus, tak niech ta aparatura pomaga uzdrowić nasze ciała.
Ceremonii otwarcia dopełniło uroczyste przecięcie wstęgi.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki