BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Triumf samorządowców powiatu gnieźnieńskiego w sportowych zmaganiach!

Triumf samorządowców powiatu gnieźnieńskiego w sportowych zmaganiach!
Do zawodów stanęli reprezentanci gmin: Niechanowo, Witkowo, Miłosław, Golina, Kórnik, Kołaczkowo, Kleczew, Krzyż Wielkopolski oraz powiatów: poznańskiego, gnieźnieńskiego i konińskiego. Pojawili się także radni sejmiku województwa wielkopolskiego i radni miasta Gniezna.

Witając przybyłych na zawody uczestników, wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak pogratulował gotowości wystąpienia w konkursowych szrankach. Nawiązując do sukcesu naszych olimpijczyków w Vancouver, życzył również bojowego ducha i wielu emocji sportowych zarówno zawodnikom, jak i wspierającym ich czynnie kibicom, a wszystkim obecnym - dobrej zabawy i wielu sportowych wrażeń.

Stanisław Dolaciński, wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan - organizatora zawodów, podkreślił, że celem sportowych zmagań jest wyrabianie nawyku aktywnego wypoczynku podczas różnych form współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego, popularyzacja tenisa stołowego wśród wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów i radnych oraz integracja sportowa środowisk samorządowych.

Mecze odbywały się w trzech kategoriach: wójtowie i burmistrzowie, panie oraz radni. Pojedynki tenisowe uzupełniał turniej wiedzy z zakresu prawa samorządowego oraz sportu, zmagania w darta i odbijanie piłeczki na czas. Zawodnicy mogli także sprawdzić stan swojego zdrowia - zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru w punkcie medycznym. Emocjonujące pojedynki przy aktywnym dopingu zgromadzonej publiczności udowodniły ducha prawdziwie sportowej rywalizacji zawodników.   


W kategorii wójtów i burmistrzów zwyciężyli:
I miejsce - Wojciech Majchrzak - wójt gminy Kołaczkowo
II miejsce - Leszek Książek – sekretarz gminy Kórnik
III miejsce - Jerzy Lechnerowski - burmistrz Kórnika.

Wśród kobiet triumfowały:
I miejsce - Danuta Winiarska - przewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
II miejsce - Barbara Ratajczak - reprezentantka gminy Niechanowo
III miejsce - Krystyna Dobroczyńska z gminy Miłosław.

W kategorii radnych na podium stanęli:
I miejsce - Lech Dobrzykowski - radny gminy Niechanowo
II miejsce - Andrzej Lemieszek - radny gminy Krzyż Wielkopolski
III miejsce – Maciej Marciniak z Kórnika.

Świetnie dysponowana tego dnia przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska walnie przyczyniła się także do drużynowego zwycięstwa reprezentacji powiatu gnieźnieńskiego. Odbierając puchar z rąk organizatorów, przewodnicząca nie ukrywała radości, ale i wzruszenia.

Zdjęcia: SportGniezno.pldrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki