BIPCzwartek, 08.6.2023

Propozycja współpracy z Powiatem Teltow - Fläming na rok 2010.

Propozycja współpracy z Powiatem Teltow - Fläming na rok 2010.
W tym roku plan współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi powiatami: Gnieźnieńskim i Teltow-Fläming został wzbogacony o szereg nowych pomysłów i inicjatyw. Należą do nich następujące przedsięwzięcia: zaproszenie delegacji z Powiatu Teltow- Fläming do Gniezna na VIII Zjazd Gnieźnieński pn. Rodzina nadzieją Europy, przeprowadzenie w Gnieźnie wspólnej sesji rad obu powiatów, zaproszenie polskiego chóru współpracującego z Powiatowym Centrum Kultury „Scena to Dziwna” (eSTeDe) do Luckenwalde na spotkanie chórów 2010, czy też wymianę doświadczeń pomiędzy Gnieźnieńską Komendą Policji a Powiatem Teltow-Fläming w dziedzinie stosowania programów prewencyjnych, a także wymianę doświadczeń w zakresie medycznych służb ratowniczych. W w/w planie kooperacji pojawiły się również propozycje przedsięwzięć związanych z rozwojem wspólnych pomysłów projektowych z udziałem Powiatu Gnieźnieńskiego, Teltow- Fläming oraz jego węgierskiego partnera Komitetu Jasz-Nagykun Szolnok, które dotyczą współpracy w zakresie odnawialnej energii. Niniejsza idea projektowa jest wynikiem ubiegłorocznego Tygodnia Gospodarki Powiatu Teltow- Fläming.

W ramach kooperacji z Powiatem Teltow- Fläming przewidziano również kontynuację współpracy pomiędzy organizacjami osób niepełnosprawnych: S.C.R.K. „Promyk” z Powiatu Gnieźnieńskiego a Stowarzyszeniami Osób Niepełnosprawnych z miejscowości: Dahme i Jüterbog w Powiecie Teltow- Fläming. Warto w tej kwestii zaznaczyć, iż w roku 2009 minęło 5 lat od nawiązania współpracy pomiędzy w/w zaprzyjaźnionymi organizacjami.

Z kolei w dziedzinie gospodarki na rok 2010 została zaplanowana dalsza współpraca pomiędzy Gnieźnieńską Agencją Rozwoju Gospodarczego Sp. Z o.o. a jej niemieckim odpowiednikiem, Agencją Wspierania Gospodarki w Powiecie Teltow- Fläming (SWFG mbH).

Natomiast imprezy takie jak: powitanie Nowego Roku w Luckenwalde, Tydzień Gospodarki w Powiecie Teltow- Fläming, organizacja obozu dla młodzieży straży pożarnych, czy też organizacja dożynek powiatowo-gminnych należą do cyklicznych projektów, które są realizowane corocznie z udziałem przedstawicieli obu powiatów.

Poniżej przedstawiamy aktualny program kooperacji pomiędzy Powiatem Gnieźnieńskim i Powiatem Teltow- Fläming na 2010 rok.


Załącznik:drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki