BIPCzwartek, 01.6.2023

„Wielkopolska Jakość” znakiem naszych przedsiębiorców

„Wielkopolska Jakość” znakiem naszych przedsiębiorców
Afiliowana przy Unii Wielkopolan placówka już od kilkunastu lat wspiera wielkopolską przedsiębiorczość. Instytut jest jedną z zaledwie kilku wielkopolskich instytucji badawczych mogących świadczyć nieodpłatnie lub komercyjnie usługi w ramach Krajowej Sieci Innowacji KSU. Obecnie usługi te obejmują: przeprowadzenie audytu technologicznego oraz obsługę procesu transferu technologii.

Wczoraj, podczas XVLI Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Wielopolska Jakość” i listów gratulacyjnych firmom z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Wielkopolski Instytut Jakości reprezentował Paweł Leszek Klepka -Prezydent Unii Wielkopolan, Ryszard Ciesielski – Prezes Wielkopolskiego Instytutu Jakości oraz Monika Leman – Tomaszewska – Sekretarz Wielkopolskiej Nagrody Jakości.

Certyfikaty otrzymały dwie gnieźnieńskie firmy, które w roku 2009 potwierdziły zgodność stosowanego modelu zarządzania z kryteriami Modelu Doskonałości promowanymi przez EFQM (Europejską Fundację Zarządzania Jakością z Brukseli): Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej Sp. z o.o. oraz Firma Auto Szałek Serwis.

Wręczając certyfikat Paweł Leszek Klepka wskazał, że certyfikat „Wielkopolska Jakość” jest maksymalnym potwierdzeniem jakości świadczonych usług przez wyróżnionych tym tytułem przedsiębiorców.

Słowa najwyższego uznania laureatom nagrody przekazali również przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska oraz starosta Krzysztof Ostrowski.

Gratulując sukcesu wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak zwrócił się do laureatów:
Zdobycie certyfikatu Wielkopolskiej Nagrody Jakości przez Państwa Firmy jest dowodem zgodności stosowanego modelu zarządzania z kryteriami Modelu Doskonałości promowanymi przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością z Brukseli. To również sposobność do złożenia podziękowań i gratulacji za stosowanie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie zapewnienia jakości i jakościowego rozwoju.

W imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego gratuluję Państwu osiąganych wyników ekonomicznych, jakości oferowanych produktów i usług oraz profesjonalizmu świadczącego o ciągłym doskonaleniu Firm i kadry pracowniczej. Obok słów najwyższego uznania pragnę również wyrazić przekonanie, że Państwa efektywność jako podmiotów gospodarczych oraz sukcesy w dziedzinie zarządzania przez jakość umożliwiają nie tylko rozwój Firmie i pracownikom, ale również jej chlubną identyfikację z naszym regionem. My jako samorząd staramy się pomagać przedsiębiorcom czego najlepszym przykładem mogą być nasze starania o utworzenie na terenie gminy Czerniejewo strefy gospodarczej.

Jak podkreśla Monika Leman-Tomaszewska, Sekretarz Wielkopolskiej Nagrody Jakości przedsiębiorców oceniano w 9 kryteriach doskonalenia jakości. Przede wszystkim sprawdzano potencjał organizacyjny czyli na ile jest zaangażowane przywództwo, w oparciu o jaką strategię działa, jak zarządza ludźmi, zasobami, jak spina to w systemie zarządzania jakościowego i jak przedkłada się ten potencjał w danej organizacji na efekty zarówno w sferze działalności finansowej, w sferze współpracy z otoczeniem np. działalności charytatywnej, satysfakcji pracowników.

Laureaci certyfikatu zgodnie twierdzą, że na takie wyróżnienia pracuje się latami.

Jerzy Szałek – Na certyfikat pracowaliśmy 30 lat. W chwili obecnej zatrudniamy 25 osób. Otrzymaliśmy już niejedno wyróżnienie. Postawiliśmy przede wszystkim na jakość świadczonych usług, terminowość i cenę.

Michał Bartkowskim – Wypracowanie pewnego standardu zarządzania firmą, wprowadzanie nowych technologii jest prawdziwym sukcesem, a ten certyfikat jest potwierdzeniem naszych dokonań na przestrzeni wielu lat. Sukcesu tego by nie było gdyby nie ciężka i sumienna praca wszystkich naszych pracowników.


Laureaci certyfikatu „Wielkopolska Jakość”

Auto Szałek Serwis to znany i ceniony w Gnieźnie warsztat mechaniki pojazdowej. W ramach działalności prowadzona jest stacja kontroli pojazdów. Firma rozwija się intensywnie szczególnie dzięki zaangażowaniu właściciela, jakości i rzetelności świadczonych usług oraz inwestowaniu w stację kontroli pojazdów.

Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej Sp. z o.o. w Gnieźnie jest firmą uniwersalną realizującą zarówno obiekty związane z ochroną środowiska jak również budownictwa kubaturowego, mieszkaniowego oraz drogowego. Na koncie ma realizacje między innymi oczyszczalni czy przepompowni ścieków, stacje filtrów, uzdatniania wody, stacje benzynowe, boiska sportowe oraz zbrojenia terenów pod osiedla mieszkaniowe. Oprócz znaku Wielkopolskiej Jakości spółka legitymuje się również certyfikatem ISO.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki