BIPNiedziela, 11.6.2023

Wyróżnienie dla twórczych uczniów II LO w Gnieźnie

Wyróżnienie dla twórczych uczniów II LO w Gnieźnie

Z powiatu gnieźnieńskiego było to II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki oraz Gimnazjum nr 4 im. Polskich Noblistów. W każdej szkole pracowało pięć zespołów uczniów pod opieką swojego opiekuna. Uczniowie samodzielnie wybierali temat projektu, którym chcą się zająć, a następnie ustalali plan działania.

Po setkach godzin spędzonych na zapoznawaniu się z projektami przygotowanymi przez zespoły uczniowskie, oglądaniu stworzonych przez młodzież filmów dokumentujących prace, badaniu sprawozdań oraz stron internetowych i zgłębianiu prezentacji przygotowanych przez uczestniczącą w projekcie młodzież jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Stanisława Dylaka wybrało najlepsze i najciekawsze projekty. Uczestniczący w obradach profesorowie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, pozytywnie zaskoczeni wysokim poziomem, pomysłowością i kompleksowością projektów, twórczym zaangażowaniem, intelektualnym potencjałem oraz ogromnym wkładem pracy młodzieży realizującej poszczególne projekty mieli naprawdę niełatwe zadanie wybrania kilku z dziesiątek znakomicie przeprowadzonych i przedstawionych projektów. Ostatecznie – uznając bardzo wysoki poziom prac – jury zdecydowało o przyznaniu – poza regulaminowymi nagrodami I, II i III miejscem w kategorii gimnazjów oraz liceów – dodatkowych sześciu wyróżnień.

W grupie wyróżnionych prac znalazł się projekt ,,W co się bawić?’’ z II LO w Gnieźnie. Opiekę dydaktyczną nad projektem sprawował Piotr Wróblewski, nauczyciel matematyki w II LO w Gnieźnie, człowiek pełen energii i zapału pedagogicznego, autor wielu ciekawych inicjatyw np. „Maratonu pisania listów”, opiekun gazetki szkolnej „LIKE”. W ramach projektu młodzież wybudowała tor do gry w boule, stół do gry w szachy oraz boisko do siatkówki plażowej; projekt ten był realizowany przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego.

Wręczenie nagród laureatom I, II, III miejsca w kategorii gimnazjów i liceów oraz zespołom wyróżnionym odbędzie się 15 lutego 2010 roku w Poznaniu podczas uroczystej konferencji podsumowującej projekt e-Szkoła Wielkopolska.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki