BIPNiedziela, 28.5.2023

Multimedialna sala konferencyjna w Kolegium Europejskim

Multimedialna sala konferencyjna w Kolegium Europejskim
Nastała era konieczności ustawicznego kształcenia się, bo to jedyna droga umożliwiająca zdobywanie kompetencji, potrzebnych w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. By zapewnić swoim studentom tę możliwość władze Kolegium Europejskiego, przy pełnym wsparciu starosty gnieźnieńskiego Krzysztofa Ostrowskiego, inwestują w cyfrową technologię, a spektakularnym tego dowodem jest nowoczesna sala multimedialna, której uroczyste otwarcie nastąpiło 11 grudnia.

Sala jest wyposażona w nowoczesny sprzęt elektroniczny o wartości ponad 40 tys. zł – m.in. tablicę interaktywną, która współpracuje z komputerem połączonym z Internetem, projektorem oraz drukarką, co umożliwia kontakt z wieloma komputerami jednocześnie oraz przekazywanie kontroli nad tablicą użytkownikom często znajdującym się w zupełnie innych miejscach. Wykorzystanie tablicy interaktywnej urzeczywistnia ideę swoistej „burzy mózgów”, realizowanej w warunkach wirtualnej obecności jej uczestników.

Witając zaproszonych gości: władze powiatu gnieźnieńskiego – starostę Krzysztofa Ostrowskiego, wicestarostę Dariusza Pilaka, parlamentarzystów oraz przedstawicieli środowiska naukowego, dyrektor naukowy prof. dr hab. Leszek Mrozewicz powiedział m.in. - Nowa sala multimedialna jest znakomitym wsparciem zarówno dla tradycyjnej dydaktyki, jak też coraz popularniejszej edukacji elektronicznej. Wyposażenie sali, na które oprócz tablicy interaktywnej składa się laptop, projektor multimedialny, ekran i tablet zostało w całości sfinansowane z dotacji uzyskanej od starosty powiatu gnieźnieńskiego. Serdecznie dziękuję panu staroście za hojne wspieranie Kolegium, a zwłaszcza za wyrozumiałość wobec naszych potrzeb. Dziękuję również za udostępnienie mieszkań pracownikom nowo powołanego wydziału. Dla pani dr Katarzyny Mirgos i doktora Artura Kamczyckiego to nie tylko szansa na kontynuowanie pracy naukowej już w naszej uczelni, ale również miejsce życiowej stabilizacji. Pan starosta okazał się prawdziwym darczyńcą świątecznej niespodzianki.

Odbierając podziękowania, starosta Krzysztof Ostrowski powiedział: - Jest mi niezmiernie miło, że współpraca starostwa powiatowego z władzami kolegialnymi uczelni układa się tak dobrze. Finansując tę nowoczesną salę, składamy wyrazy uznania dla Gnieźnieńskiego Kolegium Europejskiego i oczekujemy, że Państwa absolwenci – dobrze wykształceni i sprawnie posługujący się technologią informatyczną, będą mogli już wkrótce wykazać się swymi umiejętnościami na lokalnym rynku pracy nie tylko w branżach kreatywnych i edukacji, ale również w inżynierii, a nawet sztukach pięknych.

Spotkanie zakończyło praktyczne szkolenie pracowników naukowych.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki