BIPSobota, 03.6.2023

Powiat gnieźnieński w Europie, czyli jak fundusze unijne zmieniają nasz powiat

Powiat gnieźnieński w Europie, czyli jak fundusze unijne zmieniają nasz powiat

Konkurs, organizowany przez Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gnieźnie, skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

Wpłynęło na niego 10 prac konkursowych przygotowanych w technice dowolnej z trzech powiatowych szkół: II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Trzemesznie.

Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze prace:

1. miejsce, Blanka Walaszek Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

2. miejsce Joanna Chróśniak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

3. miejsce Alina Staśkiewicz, II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie

Autorzy wszystkich prac wykazali się dużą pomysłowością. Prace były wykonane w różnych technikach – np. komiks, rzeźba z masy solnej, rysunek węglem, wyklejanki. Uczniowie włożyli w ich przygotowanie dużo pracy, ale i serca. Zwrócili uwagę jak wiele różnego rodzaju inwestycji było i jest realizowanych w naszym powiecie dzięki pomocy z funduszy unijnych. Uwzględniono między innymi projekty dotyczące renowacji i konserwacji kaplic w Katedrze Gnieźnieńskiej, wzgórza Lecha, rewitalizacji budynków pokoszarowych, budowy dróg w powiecie, termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, budowy boisk i wyposażenia sal szkolnych. Za przygotowanie prac wszystkim uczestnikom oraz ich szkolnym opiekunom bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłów.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Dofinansowanie nagród ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pochodzi z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Państwa.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki