BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Z „orlików” na orły wyrosną

Z „orlików” na orły wyrosną

Wybudowanie serii boisk w tych miejscowościach to wyraz dbałości samorządów o kondycję fizyczną młodego pokolenia, dowód wnikliwej oceny stanu faktycznego i dostrzeżenia konieczności inwestowania w bazę sportową oraz umiejętności pozyskiwania pozabudżetowych środków na inwestycje. Symbolicznego przecięcia wstęgi w Cielimowie dokonał również starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, sam gorący entuzjasta sportu czynnie wspierający wszelkie inicjatywy tego typu. Z możliwości strzelenia pierwszych rzutów karnych skorzystali niemal wszyscy goście niezależnie od umiejętności i skuteczności. Gospodarze gmin są dumni z nowo oddanych do użytku obiektów i nie ukrywają swej satysfakcji.

Otwierając kompleks w Kiszkowie wójt Tadeusz Bąkowski zwrócił uwagę, że inwestycja w gminie wybiega daleko poza projekt ministerialny, zawiera bowiem także oświetlone boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną, ale dzięki temu obiekt będzie mógł być wykorzystywany przez niemal cały rok. Tej dalekowzroczności w swoim wystąpieniu pogratulował władzom gminy starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski: - To cenne, by młodzież miała miejsce, w którym może realizować swoje pasje i talenty. Cieszę się bardzo, że w swoich planach wykazujecie Państwo perspektywiczne myślenie. To świetny prognostyk na przyszłość.

Jestem przekonany – mówił Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo, że obiekt już wkrótce będzie tętnił życiem. Cielimowo to prężnie rozwijające się osiedle, zamieszkiwane głównie przez młodych ludzi, to boisko to dla nich z pewnością duży plus.

Jak bardzo konieczny był to obiekt we Witkowie świadczy fakt, że jeszcze przed jego otwarciem korzystały z niego dzieci, strzelając do zaimprowizowanej z kamieni bramki – mówił podczas ceremonii otwarcia Marian Gadziński, wiceburmistrz Witkowa.

Każdy z tych imponujących obiektów kosztował w granicach miliona złotych – 1/3 to udział własny gmin, 1/3 sejmiku wojewódzkiego i 1/3 dotacji w ramach programu rządowego. Obiekt powstały we Witkowie jest 142 inwestycją w tym roku w naszym województwie, podkreślił podczas ceremonii otwarcia marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Minister sportu Adam Giersz dodał natomiast, że to 752 boisko typu „Orlik” w Polsce.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki