BIPWtorek, 30.5.2023

Awans zawodowy nauczycieli

Awans zawodowy nauczycieli
Nauczyciel rozpoczyna swoją ścieżkę zawodową jako stażysta, następnie może awansować kolejno na: nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego.

Rozmowy kwalifikacyjne z osobami ubiegającymi się o uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego prowadzi organ prowadzący, jakim w przypadku szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych jest powiat.

W gnieźnieńskim starostwie takie rozmowy prowadzone były w lipcu. Przystąpiło do nich 33 pracowników oświatowych. Wynik był dla wszystkich pozytywny.

Przed kilkoma dniami, podczas uroczystości zorganizowanej w hotelu Nest, otrzymali oni z rąk starosty gnieźnieńskiego Krzysztofa Ostrowskiego akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Jak stwierdził starosta, to nie tylko święto nowo awansowanych, ale i całej oświaty powiatu gnieźnieńskiego. Starosta przyznał równocześnie, że praca współczesnego pedagoga nie należy do łatwych. – W czasach, gdy świat tak szybko pędzi, kiedy młodzież zalewana jest mnóstwem informacji, wśród których trudno odróżnić, co jest dobre a co złe, kiedy żyjemy w globalnej wiosce, gdzie zauważa się ekspansję islamu czy cywilizacji Chin, kiedy ciągle jest fałszowana historia, waga pracy nauczyciela znacznie wzrasta – powiedział starosta.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki