BIPSobota, 10.6.2023

Nowa droga: Wiekowo - Witkowo

Nowa droga: Wiekowo - Witkowo

Otrzymana kwota stanowi więc połowę wartości całej inwestycji. Wojciech Krawczyk, członek zarządu powiatu, zaznacza, że przebudowa tej drogi dotyczy 6 - kilometrowego odcinka w kierunku granicy naszego powiatu, który będzie poszerzony do sześciu metrów, a na poboczu oprócz chodnika znajdzie się także ścieżka rowerowa. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski nie ukrywa, że starania o dotację na przebudowę tej drogi trwały trzy lata. Ale jak mówi: - Oczekiwanie nie było wynikiem opieszałości władz powiatu, gdyż tylko marszałek decyduje o podziale środków. Cieszę się, dodaje starosta, że wniosek był merytoryczny i w końcu udało nam się uzyskać te pieniądze. Zadanie rozłożone jest na dwa lata, do 13 lipca Dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg sporządzi stosowną umowę, a prace na odcinku z Witkowa do Wiekowa rozpoczną się jeszcze w tym roku - podkreśla K. Ostrowski.

Marzeniem starosty jest zawarcie porozumienia z władzami powiatu słupeckiego, gdyż wtedy droga ta zakończyłaby się w Powidzu, a o korzyściach wynikających z takiej inwestycji nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki