BIPSobota, 03.6.2023

Rozbudowa gnieźnieńskiego szpitala

Rozbudowa gnieźnieńskiego szpitala
Jak podkreślił podczas sesji dyrektor ZOZ Włodzimierz Pilarczyk, rozbudowa szpitala jest konieczna.

Niezbędny jest nowoczesny blok operacyjny, dodatkowe przestrzenie na oddziałach chirurgicznym i ortopedycznym oraz miejsce na całe zaplecze diagnostyczne – pracownie tomografii komputerowej, magnetycznego rezonansu jądrowego, endoskopową i wiele innych.

Koncepcja rozbudowy gnieźnieńskiego szpitala opiewa na ok. 26 mln zł, z tego koszty kwalifikowane, czyli takie na które można otrzymać dofinansowanie zewnętrzne ( w wysokości 75 proc. )wynoszą 21 mln zł. Kwota wymaganego wkładu własnego zostanie podzielona pomiędzy ZOZ i powiat (ok. 7 mln zł).

Jak poinformował dyrektor Pilarczyk, zgodnie z wymogami konkursu, prace muszą zostać wykonane do 30 listopada 2011 roku.

Starosta Krzysztof Ostrowski przypomniał natomiast, że rozbudowa szpitala jest jedną z kilku dużych inwestycji, które zarząd powiatu planuje zrealizować. Należy do nich również budowa centrum edukacyjno-sportowego przy ul. Sobieskiego ( w ramach tego projektu zrewitalizowany zostanie pokoszarowy budynek przy ul. Sobieskiego i wybudowana hala widowiskowo-sportowa) oraz rozbudowa budynku starostwa.

Projekt budowy i finansowania hali Krzysztof Ostrowski przedstawi na wspólnym posiedzeniu komisji gospodarki i oświaty rady miasta i powiatu 23 czerwca o godz. 11. 00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Zarząd i radni są ambitni i myślę, że będą tego wymierne efekty – podkreślił starosta.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki