BIPPoniedziałek, 05.6.2023

„Rozpoznaj czas!” - Ogólnopolskie Spotkanie Młodych

„Rozpoznaj czas!” -  Ogólnopolskie Spotkanie Młodych

Nieodłącznym elementem spotkań są śpiewy, tańce, występy baletu, procesje przedstawicieli określonych zawodów i narodów. Końcowy akcent spotkań stanowi przejście przez Bramę III Tysiąclecia - rybę - symbolizującą gest wyboru Chrystusa oraz udział w Jutrzni tuż o świcie.

Według części przekazów historycznych, na Ostrowie Lednickim, wyspie położonej malowniczo na jeziorze, miał miejsce chrzest Polski. Tutaj więc zaczyna się nasza państwowość, dlatego pobyt na Polach Lednickich ma charakter nie tylko turystyczny, ale również pielgrzymkowy.

W tym roku organizatorzy postawili przed sobą dodatkowe zadanie. Zaproszenie do udziału w Spotkaniach Młodych rozesłano do 40 europejskich Episkopatów. Można się więc spodziewać, że 6 czerwca Pola Lednickie zapełnią się przybyszami ze wszystkich stron Starego Kontynentu.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu spotkaniu jest trzydniowy Lednicki Rajd Rowerowy, którego trasa biegnie z Olsztyna przez Ostródę, Toruń, Inowrocław, Gniezno na Pola Lednickie. Organizatorami rajdu są wolontariusze działający przy Fundacji „Usłyszeć Afrykę” oraz Olsztyńskie Duszpasterstwo Akademickie. Celem rajdu jest zwrócenie uwagi na działalność misji w Afryce oraz problem naszej odpowiedzialności za pomoc konieczną mieszkańcom Czarnego Lądu.

By ułatwić dotarcie na Pola Lednickie młodzieży z każdego zakątka Polski uruchomiony został specjalny pociąg dla pielgrzymów – Św. Jacek. Sprzedaż biletów dostępnych w kasach PKP Intercity na terenie całego kraju już trwa. Cena biletu wynosi 79 zł brutto i obejmuje opłatę za przejazd oraz rezerwację miejsca w obydwu kierunkach.

Organizatorzy zapraszają do współtworzenia i współuczestnictwa uczniów, studentów i wszystkie osoby, które pragną podczas tej niezwykłej nocy doświadczyć mistycznych wzruszeń i przeżyć.

Więcej informacji na stronach: www.turystyka.powiat-gniezno.pl oraz www.lednica2000.pl

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki