BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Święto z Dąbrówką w tle

Święto z Dąbrówką w tle

Zebranych na uroczystości powitał dyrektor Paweł Goźdź. Przypomniał, że największą zasługą patronki szkoły był fakt wprowadzenia naszej ojczyzny na mapę średniowiecznej Europy jako podmiotu państwowego. Zwrócił jednak uwagę, że opatrznościowym duchem szkoły pozostanie zawsze Bolesław Kasprowicz, jej założyciel, organicznik, człowiek wielkiego umysłu, serca i odwagi. Swoje wystąpienie dyrektor Goźdź zakończył apelem do młodych ludzi, mówiąc, że „miarą człowieka nie są hamburgery, lecz to, co się niesie w sobie z dziada pradziada”.

Starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski nawiązując do słów swego poprzednika, dodał, że Polska jako kraj wyniszczony dramatycznymi zdarzeniami historii, może liczyć na jeden, najważniejszy potencjał – intelekt. Podkreślił, że proces edukacji jest zadaniem niezwykle trudnym. Doceniając rolę nauczycieli z inicjatywą i kreatywnych uczniów, przedstawił swój plan wsparcia jednostek ambitnych, zdecydowanych i gotowych do realizacji planów na miarę założyciela szkoły. Kończąc swoje wystąpienie, starosta dodał, że jest otwarty na wszelkie sugestie i uwagi zarówno ze strony uczniów, jak i ich nauczycieli i rodziców.

Najlepsi uczniowie szkoły, laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych zostali uhonorowani nagrodami dyrektora.

Postać patronki liceum przybliżyła widzom prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów.

Spotkanie uświetniły występy artystyczne uczniów. Młodzież udowodniła, że obok intelektu posiada jeszcze głębokie potrzeby duchowe. Popisy uczniów należy zaliczyć do wyjątkowo udanych zarówno w sferze językowej, muzycznej, jak i baletowej.

Spoglądająca dumnie z portretu Matejki Dąbrówka, też wyglądała na zadowoloną…

Barbara Plucner

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki