BIPSobota, 03.6.2023

Gniezno i Powiat Gnieźnieński na targach turystycznych w Poznaniu

Międzynarodowy Salon Turystyczny w Poznaniu to impreza posiadająca wysoka rangę wśród krajowych imprez targowych. Targi poznańskie skupiają zarówno największą liczbę wystawców, jak i zwiedzających.

Ogółem w tegorocznej edycji targów Tour Salon swoją ofertę przedstawia ponad 700 wystawców z aż 40 państw i regionów. I to właśnie ekspozycje regionalne stanowią znaczącą część ekspozycji, na których można zapoznać się z walorami turystycznymi i potencjałem gospodarczym polskich miast i regionów. Do skorzystania ze swoich usług zapraszają również przedstawiciele hoteli, pensjonatów, sanatoriów, gospodarstw agroturystycznych, biur podróży, a także firmy oferujące usługi transportowe oraz producenci autobusów.

Oprócz różnego rodzaju materiałów promocyjnych przedstawiających Gniezno i Powiat Gnieźnieński odwiedzający stoisko mogą otrzymać foldery poszczególnych gmin z terenu powiatu, hoteli, restauracji, muzeów i gospodarstw agroturystycznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również gadżety promocyjne z logo i hasłem promocyjnym powiatu.

Powiat Gnieźnieński kreuje swoją markę jako „dobre miejsce, królewska tradycja”. Hasło to nawiązuje do historii regionu oraz do czasów teraźniejszych, do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło i rozwija się nadal. Z hasłem powiatu koreluje hasło miasta „Gniezno – korona Wielkopolski”, które przypomina, iż w Pierwszej Stolicy Polski koronowanych było pięciu królów Polski.

W roku 2002 ekspozycję zwiedziło ponad 20.000 osób.

Tegorocznym krajem partnerskim na Tour Salonie jest Republika Czeska, natomiast regionem partnerskim Województwo Podkarpackie.

Targom Tour Salon będą ponadto towarzyszyły następujące imprezy:

 • Gastro Invest Hotel 2003 – Wystawa Produktów i Usług dla Hotelarstwa i Gastronomii
 • Festiwal Kuchni Regionalnych – w sześciu karczmach będzie można smakować kuchnie: podlaską, warmińską, wielkopolską, Pałacu Mierzęcin, Zespołu Pałacowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim i Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie oraz narodową kuchnię czeską
 • III Kulinarny Puchar Polski – mistrzostwa Polski w gotowaniu
 • V edycja konkursu o tytuł „Wielkopolskiego Kucharza Roku”
 • Konkurs o Złotą Patelnię i o Złoty Wałek
 • Salon Nowości Food Service
 • Show barmanów “Free style”

Ponadto warto zobaczyć:

 • VI Międzynarodowy Festival Filmów Turystycznych „Tour-Film 2003”
 • Wystawę prac zgłoszonych do XII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Turystycznej i Krajoznawczej
 • Wystawę wielkopolskich muzeów „Skarby muzeów wielkopolskich”
 • Internet w turystyce – ekspozycja portali branżowych
 • Występy grup folklorystycznych i zespołów muzyczno-tanecznych

Osoby zainteresowane mogą zwiedzać ekspozycje wystawiennicze w każdym dniu targów w godz. 9.00 – 17.00. Cena biletu wstępu dla zwiedzających wynosi w dniach 22 i 23 października – 15 zł., natomiast w dniach 24 i 25 października – 10 zł.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki