BIPPiątek, 09.6.2023

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Zdaniem prezesa stowarzyszenia „Na Ratunek” Marka Kosmali akcja ma na celu poprawienie bezpieczeństwa dzieci nie tylko w drodze do szkoły, ale także podczas spacerów czy jazdy na rowerze. Dziecko, które ma na ramieniu taką opaskę odblaskową jest dostrzegane przez kierowców ze znacznej odległości.

Opaski odblaskowe, za kwotę 6.500 zł zakupione zostały ze środków własnych stowarzyszenia pochodzących z zasądzonych przez sądy nawiązek oraz z tytułu odpisu jednego procenta.

Z akcji Stowarzyszenia „Na Ratunek” zadowolone są bardzo władze powiatu gnieźnieńskiego. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci w naszym regionie ponieważ wypadków niestety, w każdym roku mamy dużo, za dużo, w stosunku do statystyk w innych krajach europejskich. Natomiast sami też wiemy, ile jeszcze jest do zrobienia, dlatego wszystkie tego typu inicjatywy popieramy podkreśla Dariusz Pilak, wicestarosta gnieźnieński, który zapowiada, że już wkrótce w powiecie zostanie zorganizowana kolejna akcja dotycząca bezpieczeństwa na drogach.

Stowarzyszenie „Na Ratunek” działające od kilku lat w powiecie gnieźnieńskim udziela ofiarom wypadków drogowych pomocy ekonomicznej, prawnej i rehabilitacyjnej; pomaga w uzyskaniu właściwej opieki medycznej dla poszkodowanych w wypadkach; propaguje zasady bezpiecznego ruchu drogowego oraz organizuje szkolenia w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Lucyna Gotowała

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki