BIPNiedziela, 22.5.2022

V Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

V Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej
W Olimpiadzie, której głównym celem jest propagowanie wiedzy konsumenckiej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, wzięło udział 33 uczniów reprezentujących 6 szkół: I LO w Gnieźnie, II LO w Gnieźnie, III LO z Gnieźnie, Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych w Gnieźnie, Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum im. M Kosmowskiego w Trzemesznie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Gnieźnie.

Największą wiedzą z zakresu prawa konsumenckiego wykazał się Przemysław Olejnik – uczeń Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum im. M. Kosmowskiego w Trzemesznie. Zwycięzca w nagrodę otrzymał wieżę Hi–Fi. Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice I LO w Gnieźnie: Julia Rutkowska i Izabela Kowal. Laureaci konkursu będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim Olimpiady, który odbędzie się 16 marca w Poznaniu.

Nagrody zwycięzcom wręczyli wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak, powiatowy rzecznik konsumentów Renata Boborowska-Paszczak oraz Waldemar Serocki – prezes stowarzyszenia Federacja Konsumentów w Gnieźnie.

Etap powiatowy konkursu został zorganizowany przez starostwo powiatowe oraz powiatowego rzecznika konsumentów w Gnieźnie.

Marcin Puk

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych