BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Na Uroczystym Powitaniu Nowego Roku w Luckenwalde

Na Uroczystym  Powitaniu Nowego Roku w Luckenwalde

Jak podkreśla Wicestarosta Dariusz Pilak bardzo ważnym punktem wizyty była możliwość wymiany doświadczeń i poglądów w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza przeciwpożarowego oraz możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem stref gospodarczych w powiecie Teltow- Fläming i planami działań, jakie zamierzają przedsięwziąć władze niemieckiego powiatu aby załagodzić skutki światowego kryzysu dla miejscowych przedsiębiorców.

A oto relacja z tego wydarzenia ze strony www.teltow-flaeming.de.

Pod mottem Teltow- Flaeming na bezpiecznej stronie odbyło się 23 stycznia 2009 powitanie Nowego Roku w Powiecie Teltow - Fläming. Po raz kolejny uczestnikami imprezy byli: Premier Matthias Platzeck oraz przedstawiciele z polskiego partnerskiego Powiatu Gnieźnieńskiego. W tym roku z zaproszenia Powitania Nowego Roku w Luckenwalde skorzystało ponad 500 gości.

Głównym przesłaniem tegorocznej imprezy była chęć podziękowania wszystkim tym, którzy w różnoraki sposób przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa i pewności obywateli mieszkających w Powiecie Teltow- Fläming. Do takich osób można zaliczyć przedstawicieli tamtejszej Straży Pożarnej, którzy latem zeszłego roku, uczestniczyli w walce z wielkim ogniem na byłym wojskowym placu ćwiczebnym Jüterbog - Zachód.

Z kolei Premier Mathias Platzek w swoim przemówieniu podkreślił, że dzisiejsze społeczeństwo nie może egzystować bez honorowego zaangażowania i wkładu w dobro ogółu. W tej właśnie kwestii Premier wyraził pochwałę w stosunku do Teltow- Fläming. Pokreślił on także fakt, że Powiat Teltow - Fläming, to lokalizacja z doskonałymi warunkami dla gospodarczych inwestycji.

Z punktu widzenia Pana Premiera podstawą dla dobrego rozwoju Powiatu Teltow - Fläming jest nowe ukierunkowanie brandenburskiej polityki poprzez położenie nacisku na naukę i badania. To, że Brandenburgia jako region gospodarczy rozwinęła się dobrze w ostatnich latach, można odczuć w Teltow- Fläming, szczególnie w miastach z rosnącą siłą gospodarczą jak Luckenwalde i Ludwigsfelde. Premier Platzeck obwieścił również, że rząd krajowy przy realizacji drugiego programu koniunktury pozostanie przy wcześniejszych założeniach skupiających się na: kształceniu, gospodarce, nauce, badaniach i odnawialnych źródłach energii. Inne dziedziny pozostałyby w zakresie infrastruktury społecznej i komunalnej.

Serdeczne podziękowania z polskiego partnerskiego Powiatu Gnieźnieńskiego przekazała Przewodnicząca tamtejszej Rady Powiatu Danuta Winiarska. Pojawiła się w towarzystwie Wicestarosty Dariusza Pilaka.(...). Starosta Peer Giesecke i Klaus Bochow – Przewodniczący Rady Powiatu Teltow – Fläming, cieszyli się z tego, że polski partner ponownie był gościem powitania Nowego Roku w Luckenwalde.

Przewodnicząca Danuta Winiarska zaakcentowała w języku niemieckim, że dobra współpraca obydwóch powiatów istnieje już ponad pięć lat.(...).

Tradycyjnie w ramach otwarcia Nowego Roku zostały także wręczone nagrody Teltow- Fläming. W tym roku zostali odznaczeni: Yvonne Kühne, Reiner Lange i Robert Zellermann, ludzie którzy z wielkim zaangażowaniem troszczą się o bezpieczeństwo i dobrobyt ludności naszego regionu. Nagrodę specjalną otrzymał Gisbert Becker, wieloletni dyrektor w zakresie ochrony Teltow - Fläming.

Przypomnijmy, że w 2007 roku, w noworocznym przyjęciu uczestniczył Starosta Gnieźnieński - Krzysztof Ostrowski wraz z Przewodniczącą Danutą Winiarską. Wówczas to Burmistrz miasta Jüterbog, Bernd Rüdiger uhonorował Gnieźnieńskiego Starostę srebrnym medalem pamiątkowym z okazji 1000- lecia pierwszej wzmianki o mieście Jüterbog.

Żródło: www.teltow-flaeming.de

Opracowanie: Marcin Puk, Agata Białas
Tłumaczenie artykułu: Agata Białas PR

autor zdjęć: Ośrodek Prasowy Teltow-Flaeming

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki