BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Cieszy się z nowego wózka

Cieszy się z nowego wózka
Tomasz Steinmec sam nawiązał kontakt ze stowarzyszeniem. Efekt był pozytywny. W minioną sobotę z Holandii od zaprzyjaźnionej fundacji SHOP trafił nowoczesny scootmobile. Problematyczne było jednak dla rodziny niepełnosprawnego chłopaka przetransportowanie go dalej do Gniezna. Z prośbą o pomoc w tej sprawie Tomasz zwrócił się do starostwa. Odpowiedzieć można było jedynie: tak. W poniedziałek do Warszawy wysłany został bus, którym przywieziony został upragniony pojazd.

Przy okazji Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym przekazało również dziesięć chodzików dla niepełnosprawnych oraz sześć wózków inwalidzkich, obiecując stałą współpracę. Zostaną one rozdysponowane wśród potrzebujących przez PCPR.

- Należą się duże słowa pochwały dla pana Tomka za jego aktywność. Pomógł on nie tylko sobie, ale także innym niepełnosprawnym – powiedział starosta Krzysztof Ostrowski, przekazując skuter.

Obdarowany nie krył wzruszenia i ze łzami w oczach wykonał od razu pierwszą przejażdżkę przy swoim bloku. Jak przyznał, scootmobile to spełnienie jego marzeń. Dzięki niemu będzie mógł się samodzielnie poruszać, bez konieczności pomocy ze strony rodziców.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki