BIPŚroda, 31.5.2023

Starosta i starościna dożynek

Starosta i starościna dożynek
W programie okolicznościowym przewidziano koncert samorządowy orkiestry dętej miasta i powiatu, występ zespołu Vivaty, chóru ,,Chabry’’ z Łopienna, zespołu rodzinnego z Mieleszyna i zespołu Biesiada Polska. Zaprezentuje się też Gminny Dom Kultury w Kłecku. O godz. 19.00 rozpocznie się zabawa dożynkowa.

Wybrany został już starosta i starościna dożynek oraz ich asystenci.
Tegorocznym starostą będzie pan Mieczysław Winkler z Dziadkówka (gm. Mieleszyn). 34 - letni rolnik wraz z żoną gospodaruje na 84 ha. W ich posiadaniu jest także 2,6 ha okolicznych lasów. W tym nowoczesnym gospodarstwie, w dużym stopniu zmechanizowanym, dominuje uprawa zbóż głównie żyto, pszenica, pszenżyto i kukurydza oraz ziemniaków. Jednak nie jest to jedyne źródło utrzymania państwa Winklerów. Zajmują się oni również hodowlą krów - mają 40 krów mlecznych i ok. 40 "młodzieży".

Starościną dożynek będzie natomiast pani Arleta Mikołajczak. Od 14 lat wspólnie z mężem Jarosławem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 65 ha położone w miejscowości Małachowo Złych Miejsc w gminie Witkowo. Jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich. W gospodarstwie prowadzona jest produkcja roślinna oraz produkcja zwierzęca. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji mleka. Od jednej krowy w gospodarstwie pozyskuje się 7400 litrów mleka w ciągu roku, co umożliwia wywiązanie się z kwoty mlecznej. Roczna produkcja mleka w gospodarstwie to 300 tys. litrów. Gospodarstwo objęte jest kontrolą użytkowości mlecznej. Opasy o wadze od 600 do 700 kg w ilości 12 szt. rocznie sprzedawane są na ubój.
Rola asystentki starościny dożynek przypadła w tym roku pani Renacie Bilińskiej zamieszkałej we wsi Borzątew, a asysty panu Mirosławowi Bruchowi, który gospodaruje we wsi Sokołowo (gm. Witkowo).

W tym tygodniu starościna i starosta dożynek otrzymali oficjalne zaproszenia do pełnienia tych funkcji od przedstawicieli władz powiatu i gmin, na terenie których mieszkają.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki