Nowy sezon Konfraterni Teatralnej

2006-10-11

I tym razem sympatycy bajek i działań Konfraterni spotkają się w Pracowni Konserwacji Zabytków przy ulicy Ornej 12. Tym razem oprócz autorskiej bajki Jarosława Mikołajczyka przeczytana zostanie niesamowita opowieść Ogród autorstwa Georga Maag’a. Jest to pierwsze w Polsce publiczne czytanie rewelacyjnej "Dobrej opowieści na wielki smutek" Czytający opowieść Jarosław Mikołajczyk dzięki swojej recenzji opublikowanej przez największy polski portal kulturalny independent pod adresem: www.independent.pl został odnaleziony przez autora i zaproszony przez Georga Maag’a do stałej współpracy.

Prawdopodobnie już w kwietniu 2007 autor Ogrodu przyleci z Włoch do Gniezna by uczestniczyć w specjalnym spotkaniu Konfraterni Teatralnej.

Oprócz niedzielnej Pracowni Konserwacji Bajek w najbliższym czasie wspólnymi siłami Teatru Wizji Czerwona Główka i Teatru Wielkiej Biedy przygotowywany jest spektakl zaduszkowy. Prawdopodobnie na początku listopada Teatr Wizji Czerwona Główka zaprosi na premierę swojego nowego działania Komora.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
Starostwo Powiatowe