Wspieraj działalność Promyka w Dębnicy i innych OPP z terenu powiatu

2020-05-24

Powiat Gnieźnieński od 2003 roku współpracuje z samorządem Powiatu Teltow-Flaeming w Niemczech. W ramach partnerskich działań już od 2004 roku prowadzona jest intensywna współpraca pomiędzy organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne z obu powiatów: Stowarzyszeniem Artystyczno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznym „Promyk” Dębnica (wcześniej „Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne „Promyk” w Gnieźnie, Odział Dębnica) oraz Organizacją Osób Niepełnosprawnych z Dahme. Podmioty inicjują między innymi wspólne turnusy rehabilitacyjne w Polsce i w Niemczech, wystawy oraz warsztaty kulturalne.

Celem stowarzyszenia Artystyczno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego „Promyk” Dębnica jest przede wszystkim niesienie wszechstronnej pomocy zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej w szczególności osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Organizacja działa ponadto w obszarze ochrony zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej, a także promocji sportu. Między innymi w tym celu prowadzi oddany do użytku dzięki pomocy darczyńców i przyjaciół „Ośrodek Agro-Socjo-Terapeutyczny” w Dębnicy. Na terenie ośrodka trwają obecnie prace związane z zagospodarowaniem terenu, w tym stworzeniem dla podopiecznych „Promyka” bezpiecznej przestrzeni odpoczynku i rekreacji.

W 2013 roku stowarzyszenie otrzymało status „Organizacji pożytku publicznego” (KRS: 0000430706). Każdy, kto chciałby wesprzeć jego bieżącą działalność może między innymi przekazać darowiznę na działalność statutową lub 1% swojego podatku.

Stowarzyszenie Artystyczno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego „Promyk”
Organizacja Pożytku Publicznego
62-271 Działyń, Dębnica 33
NIP 784-24-89-169, REGON 302213417
Bank Spółdzielczy w Gnieźnie: 30 9065 0006 0000 0000 7083 0004

Promyk "Dębnica" to oczywiście nie jedyna tak prężnie działająca organizacja na terenie naszego samorządu. Z pewnością każda z nich zasługuje na nasze wsparcie. Pełna lista Organizacji Pożytku Publicznego funkcjonujących na terenie powiatu gnieźnieńskiego dostępna jest po kliknięciu w LINK

 

Starostwo Powiatowe