Weekend na Szlaku Piastowskim – Kultura / Historia / Rozrywka

2016-09-20

oraz obejmująca swoim zasięgiem obiekty Szlaku Piastowskiego. W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, 20 września br., odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie.

Weekend na Szlaku Piastowskim ma przede wszystkim pokazać i podkreślić ideę szlaku turystycznego. Specjalnie opracowany i zróżnicowany harmonogram wydarzeń sprzyja podróżowaniu między jego obiektami, a więc zakłada mobilność turystów i odwiedzenie jak największej ich liczby. W ramach wydarzenia, atrakcje przydzielone są do jednego z trzech modułów: historycznego (np. spacery z przewodnikiem), kulturalnego (np. koncerty muzyki dawnej) i rozrywkowego (np. mini inscenizacje wojów). Ponadto, głównym eventem w trakcie weekendu będzie Parada Wojów oraz towarzyszące jej atrakcje, która zaplanowana jest na dzień 1 października, na godz. 17:00 w Gnieźnie. Również tego dnia w Gnieźnie odbędzie się Taniec z Piastami – nauka średniowiecznego tańca połączona z formułą konkursową. Będzie można też posłuchać o dawnych instrumentach muzycznych oraz o modzie Piastów. Poza Gnieznem na szeroką skalę do akcji włączyły się Wągrowiec, Kalisz, Giecz, Grzybowo i pozostałe punkty Szlaku Piastowskiego, również na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Organizatorem akcji „Weekend na Szlaku Piastowskim” jest Klaster Turystyczny Szlak Piastowski w Wielkopolsce - stowarzyszenie powołane w 2016 roku, którego podwaliną była umowa między jednostkami samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski, będącymi dzisiaj podmiotami finansującymi jego działalność. Są to: powiaty - gnieźnieński, kościański, średzki, wągrowiecki, wrzesiński; miasta - Poznań, Kalisz, Konin, Gniezno, Wągrowiec; Gminy - Kłecko, Krzywiń, Pobiedziska, Pyzdry, Trzemeszno, Września, Dominowo, Łubowo i Wągrowiec. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz wspierają je Centrum Kultury „Scena To Dziwna” i Miejski Ośrodek Kultury z Gniezna.

Wydarzenie pn. Weekend na Szlaku Piastowskim" zostało dofinansowane z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego.

Dokładny harmonogram Weekendu na Szlaku Piastowskim dostępny jest na stronie www.szlakpiastowski.pl

Strona facebookowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1632259463731061/

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują:
- Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
- Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki
- Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej – dr Wojciech Fedyk


Patronat medialny:
- Radio Merkury
- Telewizja Polska Program 3 - Poznań


Koordynator projektu:
Przemysław Buryan
koordynator@szlakpiastowski.pl
+48 798 072 200
Starostwo Powiatowe