Zapraszamy na… „Wibramy”

2015-02-11

„Wibramy”, po kilkuletniej przerwie, wróciły do kalendarza imprez kulturalnych Gniezna w roku 2014, przy udziale Powiatu Gnieźnieńskiego. Podczas VI edycji imprezy na gnieźnieńskiej scenie zagrały zespoły: „Zagrali i Poszli”, „Nieporozumienie”, „Mimo Wszystko” i „Kredyt Zaufania”, znane publiczności z pierwszych festiwalowych występów. Gwiazdą wieczoru był Robert Kasprzycki.

„Wibramy” to festiwal piosenki literackiej zapoczątkowany przez zespół „Kredyt Zaufania” oraz instruktorów 16 szczepu harcerskiego. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1998 roku. Rok 1999 to już szeroki konkurs oraz wiele gwiazd, wśród nich: „Saskia”, „Nic Wielkiego”, czy „Krążek” i Jarosław Wasik. Rok później, impreza przybrała charakter trzydniowy i przeniosła się do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, gdzie odbył się konkurs piosenki oraz koncert gwiazd z Tomkiem Lewandowskim i „Starym Dobrym Małżeństwem”. W roku 2003, po przerwie, odbyły się kolejne dwie edycje festiwalu.

Na sobotni koncert Piotra Wypychowskiego (27 lutego br.) zapraszamy do Restauracji w Starej Kamienicy o godzinie 20:00. Wstęp wolny. Koncert Tomasza Żółtko, Rafała Purola i Piotra Bukartyka odbędzie się w niedzielę, 28 lutego br., w MOK-u o godzinie 18:00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 złotych, w dniu koncertu 25 złotych, do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na tegoroczne „Wibramy”.

Do zobaczenia!
Starostwo Powiatowe