Wyjątkowa Ekomoda

2014-10-29

Warsztaty zorganizowane zostały przez Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody EKOLUDEK działający przy SOSW nr 1 w Gnieźnie i Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Tematem warsztatów była LEŚNA EKOMODA, czyli wykreowanie modnych i ekologicznych ubrań z surowców wtórnych, jak gazety, butelki typu PET, nakrętki, puszki, folie itp. oraz materiałów naturalnych pochodzących z lasu, czyli szyszek, gałązek, mchu, jarzębiny. Celem warsztatów była edukacja proekologiczna poprzez zabawę oraz integracja społeczna.
Do udziału w warsztatach zaproszono po 3 reprezentantów z każdej placówki wraz z opiekunami.Swój udział w warsztatach zgłosiły 4 placówki z Powiatu Gnieźnieńskiego oraz 1 z Powiatu Wrzesińskiego. Uczestników warsztatów przywitała Alina Kujawska–Matanda – Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego życząc wszystkim udanej zabawy podczas projektowania ekologicznych ubrań.

Wszystkie kreacje zostały przygotowane z dużym zaangażowaniem zarówno uczestników jak i ich opiekunów. Po wnikliwych naradach komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody w kategorii:

NAJWIĘKSZA FANTAZJA WYKORZYSTANIA ODPADÓW: WRAŻANIE EKOLOGICZNE I OGÓLNY WYRAZ ARTYSTYCZNY: WYKORZYSTANIE DARÓW LASU W EKOMODZIE: Nagrody i dyplomy uczestnikom wręczał Dariusz Pilak - Starosta Gnieźnieński, który gratulował młodym artystom ciekawego spojrzenia na świat mody poprzez ekologię i powtórne wykorzystanie odpadów.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


Starostwo Powiatowe