Termin wymiany praw jazdy mija z końcem kwietnia

2005-03-21

Jak dotychczas obowiązku tego nie dopełniło ok. 2 tys. osób z terenu powiatu, co stanowi 25% wszystkich kierowców, których zapis ten dotyczy.

Kierowcy, którzy od 1 maja nie będą posiadali nowego dokumentu w razie kontroli drogowej muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu do 300 zł. oraz zatrzymania dokumentu, co jest równoznaczne z nie dopuszczeniem kierowcy do dalszej jazdy.

W związku z tym Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski apeluje do wszystkich mieszkańców, których wspomniana wymiana dokumentu dotyczy, o jak najszybsze załatwienie sprawy w Wydziale Komunikacji i Dróg gnieźnieńskiego starostwa lub w siedzibie swojej gminy. Obecnie okres oczekiwania na wymianę dokumentu wynosi ok. 10 dni. Należy się jednak spodziewać, iż w kwietniu okres ten znacznie się wydłuży.

Jest to przedostatnia partia wymienianych dokumentów. Rozpoczął się również termin wymiany ostatniej tury starych praw jazdy. Można wymieniać dokumenty wydane w okresie od 1 maja 1993 r. do 30 czerwca 1999 r. Termin wymiany dokumentów wydanych w tym terminie upływa z dniem 30 czerwca 2006 r.


Agnieszka Rzempała-Chmielewska

Starostwo Powiatowe