Gitarowe święto zainaugurowano w Gnieźnie

2013-08-19

W piątkowy wieczór tłumy gnieźnian miały okazję po raz czwarty podziwiać "na żywo", swojego krajana - Łukasza Kuropaczewskiego. Tym razem wirtuoz gitary wystąpił wraz z Marcinem Wyrostkiem - akordeonisty, który popularność zyskał dzięki zwycięstwu w telewizyjnym programie "Mam talent", przy akompaniamencie Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Bohdana Jarmułowicza.

Muzyczną ucztę otworzył Starosta gnieźnieński Dariusz Pilak, który słowami Jana Sztaudyngera: "Koncert miał dziwnie nieskładne brzmienie: wpierw grały zmysły, potem sumienie", zaprosił zgromadzonych do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. Artyści porwali publikę i za sprawą tanga Astora Piazzolli przenieśli wszystkich na gorące ulice Argentyny. Wirtuozostwo, mistrzowska gra i niekończące się gromkie brawa, które towarzyszyły muzykom w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, podczas ponad dwugodzinnego koncertu po raz kolejny jest dowodem na zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia w naszym regionie.

W ramach VI Festiwalu Polskiej Akademii Gitary na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego odbędą się jeszcze trzy wydarzenia:Starostwo Powiatowe