Z radiem w życie

2012-02-08

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego im. Ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych mogą sprawdzić i podszkolić soje umiejętności dziennikarskie. Ruszył projekt zatytułowany „Z radiem w życie”, który realizowany jest w ramach programu „Równać szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W szkoleniu uczestniczy 12 osób. W jego ramach zaplanowano zajęcia teoretyczne i warsztatowe w Radiu Gniezno, a także zajęcia z dykcji i emisji głosu w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Szkolenie obejmuje zarówno redagowanie informacji radiowych, przygotowywanie serwisów informacyjnych, reportaży, a także prowadzenie programu i naukę montażu.
Uczniowie pod okiem dziennikarza przygotowywać będą krótkie audycje radiowe, wywiady i sondy uliczne. Zwieńczeniem szkolenia będzie emisja na antenie Radia Gniezno audycji samodzielnie przygotowanej przez kursantów. W ramach projektu w szkole w Szczytnikach Duchownych zainstalowany zostanie radiowęzeł, a nabyte podczas szkolenia umiejętności uczniowie wykorzystają do jego prowadzenia.

Wszystkie działania i postępy uczniów będą dokumentowane poprzez robienie zdjęć oraz filmów video.
Starostwo Powiatowe