Kolejna edycja CanDID Audivisual Festiwal już za chwilę.

2010-09-01

Jest to impreza prezentująca nietuzinkowych artystów z Polski jak i zagranicy, łącząca dźwięk z obrazem, reprezentując nurty od: ambient, down-tempo, jazz, przez electro, dubstep, reggae do minimalu czy techno. Druga edycja CanDID została rozbudowana m.in. o: scenę na dziedzińcu, oraz projekt tygodniowych, ogólnopolskich warsztatów.

CanDID WORKSHOPS, w ramach których będzie realizowane założenie jakie przyświecało organizatorom od samego początku, gdy zabierali sie za organizowanie imprez w Gnieźnie. Otóż ideą zawsze było, by obok  samego uczestnictwa (tj. imprezy Szajse Records, festiwal CanDID) powstawało środowisko, miejsce dyskusji, wymiany poglądów i współpracy. Jednym z nowych przedsięwzięć realizujących ten cel, obok znanej formuły CanDID FESTIWAL są warsztaty, w ramach których zaproszeni twórcy będą realizować swoje projekty (kompozycje, instalacje interaktywne, performance dźwiękowe), przekazywać wiedzę i umiejętności uczestnikom. Jest to niepowtarzalny sposób by głębiej poznać i zrozumieć współczesną muzykę, sztukę audio, turntableism, techniki didżejskie, software oraz hardware używany we współczesnych studiach oraz klubach. Ponadto w części tej zamierzamy organizować projekcje filmów, konferencje naukowe, panele dyskusyjne związane ze współczesną kulturą i sztuką.

CanDID Audiovisual Festival 2010 start: 20:00
data: 10-11.09.2010
miejsce: Parowozownia PKP (Gniezno)
WSTĘP WOLNY!

CanDID WORKSHOPS
6-10.09.2010
miejsce: Kolegium Europejskie w Gnieźnie
WSTĘP WOLNY!

Artyści:

Electric Neighbours (live) - www.myspace.com
Kosaa (live) - www.myspace.com
Off Pop (live) - www.myspace.com
Microslave (live) - www.myspace.com
WO (live) - www.myspace.com
NP (live) - www.myspace.com
Think (live) - www.myspace.com
An On Bast (live) - www.myspace.com
Deckard (live) - www.myspace.com
Boqsia Berner (live) -www.myspace.com
Kuba Sojka (live) - www.myspace.com
Experimenthal Dubbing Sessions (live) - www.myspace.com
Hubble (live) - www.myspace.com
Stendek (live) - www.myspace.com
Mju Trio (live) - www.myspace.com
Max Skiba (live) - www.myspace.com
INPULZZ (dj-set) -  www.myspace.com / www.rts.fm
TUBE (dj-set) -  www.myspace.com / www.rts.fm
RAIN (dj-set) - www.myspace.com / www.rts.fm
SIMONE PASSA (dj-set) -  www.myspace.com / www.rts.fm
NAZARETH (vj - video)
YEYE (vj - video)
MARIA KRAŚNICKA (vj - video)
TOMASZ GĘSTWICKI (vj -video)
H3XUS (vj - video)
PATT (vj - video)
ENCYKLOPEDYCZNA (vj - video)
AD/HD (vj - video)
ICYD (vj - video)
LUMINATOR (vj - video)

HISTORIA PAROWOZOWNI PKP.

Historia Parowozowni sięga 1872 roku, kiedy to Gniezno stało się ważnym punktem w węźle komunikacyjnym Poznań – Toruń. Szybka ekspansja spowodowała, że w połowie lat 90-tych XIX wieku, węzeł rozbudował się o dodatkowe trasy, a parowozownia została powiększona do 28 stanowisk wachlarzowych, co stawiało gnieźnieńską stację na bardzo wysokiej pozycji. Wiązało się to z rozbudową kompleksu budynków o noclegownie, łaźnie i szereg budynków socjalnych.

Kompleks budynków Parowozowni PKP w Gnieźnie, ze swoją architekturą, to niewątpliwie najciekawsza przestrzeń w naszym mieście: do działań kulturalnych, artystycznych. Jako jedna z ostatnich wielkopolskich parowozowni jest inspiracją dla wielu fotografów i miłośników poprodukcyjnych, industrialnych miejsc. Położona jest przy ul.Składowej i ul.Warszawskiej, w dogodnym punkcie komunikacyjnym miasta.

opracowanie:
Jakub Dzionek;
Szajse Records


Starostwo Powiatowe