Senator Barbara Borys – Damięcka odwiedziła Gniezno

2010-03-01

Pani senator do Gniezna przyjechała na zaproszenie senatora Piotra Gruszczyńskiego. – Staramy się zapraszać do Gniezna różne ciekawe osoby ze sceny politycznej. Byli wśród nich minister Plocke, mój kolega z Senatu Antoni Piechniczek czy rzecznik praw dziecka Marek Michalak – powiedział senator Gruszczyński.

W programie wizyty senator Borys – Damięckiej, absolwentki Łódzkiej Szkoły Filmowej, przez ponad 40 lat związanej z TVP i byłej dyrektorki Teatru ,,Syrena’’ w Warszawie znalazło się spotkanie z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego. Jak powiedziała podczas odbywającej się po zakończeniu rozmów konferencji prasowej, tym co osiągnęła w życiu zawodowym, zdobytą wiedzą chce się obecnie dzielić z Senatem, w którym sprawuje mandat z ramienia PO. – Pracuję w dwóch komisjach: Komisji Kultury i Środków Przekazu, w której jestem wiceprzewodniczącą oraz w Komisji Emigracji i Łączności z Polakami. Według pani senator najpilniejszą obecnie kwestią w Senacie jest nowelizacja Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Dziennikarzy interesowała również sprawa finansowania mediów publicznych. – 3 marca reprezentanci społecznego komitetu, który podjął się napisania ustawy medialnej, mają przedstawić projekt tej ustawy. Jednym z pomysłów jest finansowanie publicznego radia i TV z odpisu z PIT-u i CIT-u. Jak obliczyli fachowcy, gdyby tak się stało, rocznie przekazywane na ten cel byłoby ok. 3 mln zł – odpowiedziała senator.

Barbara Borys – Damięcka spotkała się również z uczniami II LO, a także uczestniczyła w uroczystym koncercie w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, który odbył się w gnieźnieńskim teatrze.

Starostwo Powiatowe