Uczniowie ZSP nr 2 witali „Herkulesa”

2009-03-31


Samolot o numerze 70-1273 przyleciał do Polski w barwach amerykańskich sił powietrznych, ale już z polskimi szachownicami na skrzydłach.
Obecność młodzieży na tak doniosłej uroczystości wynika z faktu, że miedzy szkołą a 3. Skrzydłem Lotnictwa Transportowego została zawarta umowa dotycząca powołania nowej specjalności zawodowej – technik lotniczy.
Samolot ten będzie służył w polskich siłach powietrznych, aby bronić - jeśli zajdzie taka potrzeba - granic Polski, ale także uczestniczyć w misjach pokojowych.
- Nie jest to sprzęt najnowszy, ale sprawny, bezpieczny i na pewno będzie służył naszym celom sojuszniczym i narodowym - powiedział na uroczystości powitania Herculesa wiceminister obrony narodowej Stanisław Komorowski.

Młodzi ludzie nie po raz pierwszy mieli możliwość pobytu na lotnisku wojskowym, ale udział w tak doniosłej uroczystości był premierowy.
- Fantastyczne przeżycie- komentuje uczeń klasy II LB 1 - żeby jeszcze było trochę cieplej… Trudne jest życie żołnierza, ale jakie ekscytujące…

Starostwo Powiatowe