Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Od Morza do Tatr

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie i Organizacją Turystyczną Szlak Piastowski w dniach od 9 – do 11 maja uczestniczyło jednocześnie w dwóch różnych edycjach targów turystycznych w Polsce. Pierwsze odbywały się w Szczecinie pod nazwą „Piknik nad Odrą”. Drugie z kolei, X Jubileuszowe Targi Tourtec’ 2008 w Jeleniej Górze trwały jeden dzień krócej.

Mimo tak szerokiego zasięgu szarży turystycznej naszego regionu obie imprezy miały wspólny mianownik. Zarówno ta w Szczecinie , jak i ta w Jeleniej Górze obywała się na świeżym powietrzu. W Jeleniej Górze – na Placu Ratuszowym, w Szczecinie na Wałach Chrobrego. Owa nowatorska formuła umożliwiła nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjalnym turystą. W Szczecinie gnieźnieńskie stoisko zalała fala rowerzystów, którzy szukając nowych tras rowerowych zawitali i do regionu gnieźnieńskiego. Ogromny wręcz powodzeniem cieszyła się zatem turystyka aktywna, nie tylko rowerowa ponieważ z czasem dołączyli do niej kajakarze, jak i turyści piesi. Stoisko odwiedzali również studenci turystyki wraz z wykładowcami, szukając informacji na temat jednego z najważniejszych szlaków w Polsce, Szlaku Piastowskiego. Po uzyskaniu wyczerpujących wskazówek i zaopatrzeniu w niezbędne mapy oraz foldery promocyjne, gotowi byli wyruszyć choćby natychmiast. Równocześnie zaglądali dawni mieszkańcy Gniezna, którzy spędzili w naszych okolicach dzieciństwo i młodość. Jeden z nich, był uczestnikiem „Festiwalu Wyrobów i Kuchni Regionalnych”. Pan Marek Kozanecki, obok innych wystawców, pierników szczecińskich, konfitur z pomidorów czy wegańskiego jedzenia, serwował według starej (może gnieźnieńskiej) receptury wino z mleczy.

Niebywałą atrakcją jeleniogórskich targów była natomiast rekonstrukcja wioski walońskiej, którą przygotowało Bractwo Walońskie ze Lwówka Śląskiego. Tutaj z kolei ogromnym atutem naszego stoiska była historia. Wielu odwiedzających przyznało się, że nigdy jeszcze nie zawitali do pierwszej stolicy Polski ani okolic, ciekawi wszelkich informacji. Gnieźnieńskie okolice są wręcz idealne dla rządnych wiedzy turystów, dlatego też spora ilość podróżników tego rodzaju, już zapowiedziała swą wizytę.

Obie te imprezy targowe były ostatnimi tuż przed otwarciem sezonu turystycznego. Następne targi w październiku. Pogoda podczas obu tych imprez dopisywała, miejmy nadzieje, że owa prognoza przełoży się na ruch turystyczny w naszym regionie i mieście. Wystarczy przecież tylko spakować plecak i wyruszyć.

Danuta Kryszak


2008-05-13
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21402646

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno