Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dziennikarze belgijscy w Kiszkowie i Gnieźnie

Delegacja belgijskich dziennikarzy odwiedziła w dniu 8 maja Powiat Gnieźnieński. Wizyta miała charakter studyjny i była efektem prezentowanej oferty inwestycyjnej Powiatu Gnieźnieńskiego o charakterze turystycznym w grudniu 2007 roku w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli.

Zgodnie z tematyką wizyty na terenie powiatu Belgowie wizytowali gminę Kiszkowo, gdzie z dużym zainteresowaniem przyglądali się ostoji ptactwa wodnego na terenie stawów kiszkowskich. Stawy te są jednym z najciekawszych miejsc ornitologicznych w Wielkopolsce, gdzie odnotowuje się ponad 150 gatunków ptaków, z czego 60 lęgowych. Duże wrażenie na gościach z Belgii wywarło również Gniezno, a w szczególności Katedra Gnieźnieńska i starówka. Z pewnością "apetycznym" akcentem była również kuchnia regionalna, którą dziennikarze z Belgii mogli skosztować podczas obiadu w jednej z gnieźnieńskich restauracji.

Organizatorem wizyty belgijskich dziennikarzy w Wielkopolsce w dniach 7 - 11 maja była Wielkopolska Organizacja Turystyczna, gospodarzem pobytu gości na terenie powiatu było gnieźnieńskie starostwo. Ze strony Powiatu Gnieźnieńskiego gości powitał i walory turystyczne i inwestycyjne ziemi gnieźnieńskiej zaprezentował Wicestarosta Dariusz Pilak.

Dziennikarzy interesowała tematyka turystyki wiejskiej, agroturystyki, możliwości inwestowania przez inwestorów belgijskich na terenie powiatu, ceny działek i nieruchomości oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z historią regionu.

Przypomnijmy, Powiat Gnieźnieński dzięki współpracy z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości miał możliwość zaprezentowania w dniu 3 grudnia 2007 r. przed belgijskimi inwestorami swoją ofertę inwestycyjną o charakterze turystycznym. Z tej okazji Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli zorganizowało w swojej siedzibie seminarium pn. "Polsko-belgijska współpraca w zakresie agroturystyki, perspektywy i możliwości. Inwestycyjna oferta agroturystyczna Wielkopolski". Powiat Gnieźnieński w specjalnie przygotowanej prezentacji przedstawił analizę SWOT oferty inwestycyjnej (mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia) oraz 3 tereny pod działalność agroturystyczną wybrane ze wszystkich ofert znajdujących się, na ówczesny czas, w bazie ofert inwestycyjnych Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego, a spełniające wymogi ofert inwestycyjnych postawione przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Najkorzystniejsze oferty zostały dostarczone przez gminę Trzemeszno - miejscowość Gołąbki, gminę Kiszkowo - miejscowość Dąbrówka Kościelna i gminę Niechanowo - miejscowość Nowa Wieś, w związku z powyższym te właśnie oferty inwestycyjne zostały zaprezentowane podczas spotkania w Brukseli.

Wizyta dziennikarzy belgijskich wiosną 2008 roku została zaplanowana już podczas seminarium w Brukseli. Ustalono wówczas, że poprzedzi ona wizytę inwestorów chcących podjąć działalność gospodarczą związaną z turystyką i agroturystyką w Powiecie Gnieźnieńskim.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
2008-05-09
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21425527

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno