Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Turystyczna szarża na półmetku

Powiat Gnieźnieński, Miasto Gniezno i Szlak Piastowski są promowane na wspólnym stoisku podczas tegorocznych imprez targowych w kraju i za granicą. Dzieje się tak za sprawą podjętej współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, Urzędem Miejskim w Gnieźnie i Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski".

Chęć uzyskania wyższych korzyści z udziału w imprezach targowych doprowadziła do podjęcia idei wspólnego działania obu samorządów i stowarzyszenia OT "SP". Po targach w Łodzi, Berlinie, Białymstoku i Katowicach wiosenna targowa promocja regionu gnieźnieńskiego dotarła do półmetka.

Na pierwszych w tym sezonie targach turystycznych - w Łodzi - wystawiło się ponad 140 wystawców z Polski, Litwy, Łotwy, Finlandii, Sri Lanki, Izraela. Targi w Białymstoku, zgromadziły na 44 stoiskach około 400 instytucji, między innymi z Gdańska, Kaszub, Zamościa. W Berlinie, można stwierdzić kolokwialnie, że obecny był cały świat - od Ameryki Południowej, gdzie nadal odczuwalny jest kult Che Geuvary, przez całą Europę, Stany Zjednoczone po przepiękny Nowo Zelandzki koniec świata. Natomiast pod koniec marca, od 28 do 30, podczas imprezy targowej w Katowicach Powiat Gnieźnieński, Miasto Gniezno i Szlak Piastowski były obecne wśród ok. 150 wystawców z Australii, Litwy, Kaszub, Bieszczad, Gdańska.

Na wszystkich imprezach targowych rozstrzał wystawców (pod względem kraju pochodzenia) bywał ogromny, a stoisko gnieźnieńskie cieszyło się wszędzie nieustannym zainteresowaniem zwiedzających. Dla przeciętnego odbiorcy może się wydawać, że wszystkie targi turystyczne są do siebie podobne, spotyka się tych samych wystawców z Polski, czasem pojawiają się nowi zza granicy, a zmienia się tylko miejsce targów. Jednakże to właśnie zmiana tego miejsca - i pojawianie się w nich, budzi największe emocje. W Białymstoku szczególnego rodzaju atrakcją była - odległość, a stwierdzenia typu - za daleko, nie stanęły na przeszkodzie by zachęcać turystów do pokonywania tej najbardziej trywialnej bariery podróżniczej, czyli właśnie odległości. Wystarczą tylko chęci, aby w końcu odwiedzić krainę, gdzie wszystko się zaczęło. Wielu odwiedzających wspólne stoisko miasta i powiatu, czy to w Katowicach czy to w Łodzi - witało gnieźnian w ten właśnie sposób, choć częściej można było spotkać tzw. świadomego podróżnika, który wybiera się do Gniezna, bo przecież nie wypada nie znać miejsc tak ważnych w historii naszego kraju. W takich przypadkach sami zainteresowani mile zaskakiwali swą wiedzą na temat naszego regionu. Anegdota goniła anegdotę, jedna opowieść goniła kolejną, bez końca. Również młodzi ludzie, dopiero rozpoczynający swą przygodę z podróżą, odwiedzali gnieźnieńskie stoisko. Zainteresowani głównie turystyką aktywną, której nie brak w naszym powiecie, jednocześnie zachęcani byli do zapoznania się z historią Pierwszych Piastów. Już teraz można powiedzieć, że ruch turystyczny w Gnieźnie i Powiecie Gnieźnieńskim wzrósł wielokrotnie w przeciągu ostatnich kilku lat. Odwiedzają nas zarówno turyści z Polskich Kresów, Śląska, Pomorza, ale i zza granicy. Jak widać odległość nie jest przeszkodą, jak mówił Charles Baudleaire "Prawdziwi podróżnicy to Ci tylko, którzy wyruszają, aby wyruszyć".

Agnieszka Rzempała - Chmielewska


2008-04-01
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21393839

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno