Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych

W dniach od 14 do 16 marca b.r. odbyły się w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych.

Udział w imprezie wzięło 24 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy i Białorusi. Gnieźnieńskie zawody wyłonić miały reprezentację Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy w Turcji. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył arcymistrz Piotr Murdzia, przed Czechem Michalem Dragounem i Litwinem Satkusem Vitmantasem. Wśród juniorów najlepszym okazał się Kacper Piorun. Swoich sił w tej bardzo specjalistycznej dyscyplinie spróbowali także dwaj juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego. Miłosz Kaźmierczak uplasował się na miejscu 20, a Łukasz Nowak na 24. W ramach mistrzostw rozegrano także zawody w tzw. Quick Show, które polegają na błyskawicznym rozwiązywaniu zadań. Tutaj także swój prymat potwierdził Piotr Murdzia, zaś najlepszym gnieźnianinem okazał się wiceprezes Chrobrego Mirosław Sobczak, który zajął 19 miejsce.

Podkreślić należy, iż mistrzostwa odbyć się mogły dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, Miejskiego Ośrodka Kultury, Urzędu Miejskiego, Polskiego Związku Szachowego oraz posła Tadeusza Tomaszewskiego.

www.lkschrobry.gniezno.pl

Mirosław Sobczak