Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

wizyty w unijnych instytucjach

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, przewodnicząca oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz senator Piotr Gruszczyński uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Brukseli, zorganizowanym przez Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli. Przez dwa dni delegacja odwiedzała unijne instytucje oraz polskie placówki w stolicy Belgii powołane do reprezentowania interesów narodowych i regionalnych na forum Unii Europejskiej.

Program rozpoczął się od spotkania w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UE. Gnieźnieńską delegację przyjął i zapoznał z zasadami funkcjonowania Przedstawicielstwa Marcin Głuchowski, drugi sekretarz wydziału ds. polityki regionalnej i spójności.

Kolejne spotkania odbywały się w: DG Regio z Charlesem Whitem z oddziału informacji i komunikacji - poświęcone przede wszystkim kwestiom polityki spójności oraz Dominiką Szulc, wicedyrektor Biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli, która przedstawiła możliwości współpracy w zakresie promocji turystycznej powiatu gnieźnieńskiego w stolicy Belgii.

Ostatnim punktem programu pierwszego dnia wizyty było spotkanie w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli z jego dyrektor Moniką Kapturską. Gościem Biura był także Jarosław Nowak, wiceprezes Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Spotkanie to dało sposobność do rozmowy na temat możliwości przyszłej współpracy oraz nawiązania ścisłych kontaktów w zakresie promocji gospodarczej i turystycznej powiatu gnieźnieńskiego w stolicy UE. Rozmawiano także o możliwościach pozyskiwania środków na projekty z zakresu wymiany wiedzy i doświadczeń z partnerami zagranicznymi. Dyrektor Kapturska złożyła również propozycję przyjęcia pracownika starostwa na staż do BIWW w Brukseli. Miesięczne staże urzędników w stolicy UE służyć mają transferowi do samorządów wielkopolskich wiedzy nt. zagadnień europejskich i programów wspólnotowych, a także budowaniu sieci kontaktów z partnerami zagranicznymi oraz pracownikami instytucji unijnych, zwłaszcza poszczególnych dyrekcji generalnych Komisji Europejskiej.

Kolejnego dnia przedstawiciele powiatu gnieźnieńskiego zwiedzili Parlament Europejski oraz spotkali się z eurodeputowanymi z Wielkopolski, Filipem Kaczmarkiem oraz Marcinem Libickim. Wielkopolscy eurodeputowani opowiedzieli o swojej pracy w ramach Parlamentu, mającego swoją siedzibę zarówno w Brukseli jak i Strasburgu, o podejmowanych przez siebie inicjatywach oraz o roli Parlamentu.

Następnie delegacja udała się do Komitetu Regionów, gdzie jego pracowniczka, Monika Weymann, przedstawiła działanie, zadania oraz strukturę tej najmłodszej instytucji unijnej, której członkiem jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Ewa Michalak
2007-12-06
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21380956

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno