Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Do Gniezna z paszportem

Z myślą o turystach zwiedzających Wielkopolskę wydany został ,,Paszport Wielkopolanina’’. Zawiera on informacje o najciekawszych i najbardziej wartościowych miejscach w Wielkopolsce oraz miejsce na pieczątkę potwierdzającą w nich pobyt

Autorem i koordynatorem projektu jest Kultour.pl – organizator turystyki kulturowej i edukacyjnej, a jednym ze współwydawców Powiat Gnieźnieński. W ,,paszporcie’’ znalazły się więc także opisy miejsc wartych odwiedzenia w Gnieźnie i okolicach. Turysta znajdzie tu m.in. informacje o katedrze gnieźnieńskiej, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Ostrowie Lednickim i Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach. Przy każdym z tych opisów znajduje się miejsce na pieczęć potwierdzającą pobyt.

Dzięki systemowi potwierdzeń, paszport motywuje posiadacza do zainteresowania się równymi aspektami kultury i dziejów naszego państwa i regionu. Zebranie wszystkich przewidzianych potwierdzeń jest dla posiadacza nie tylko powodem osobistej satysfakcji, poświadcza też jego zaawansowanie w poznawaniu dziedzictwa narodowego i rodzimych walorów turystycznych. Posiadanie ,,Paszportu Wielkopolanina’’ uprawnia ponadto właściciela do zniżek i rabatów w punktach, wymienionych na dwóch ostatnich stronach dokumentu.

Posiadacze mogą się zarejestrować na liście uczestników programu, na stronie internetowej WWW.paszport.kultour.pl, wpisując serię i numer swojego paszportu, w celu otrzymywania informacji o imprezach i atrakcjach w opisanych miejscowościach, o dodatkowych zniżkach i rabatach. Mogą oni też uczestniczyć w internetowym forum dyskusyjnym pod tym samym adresem.

Uczestnicy programu, którzy dokonają rejestracji na drodze elektronicznej i otrzymają wszystkie potwierdzenia pobytu, mogą wziąć udział w konkursie wiedzy o Wielkopolsce o tytuł Świadomego Wielkopolanina.

Paszporty kosztują ok. 11 zł i są do nabycia w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Ewa Michalak


2007-10-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 21-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20715412

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno