Otwarcie drogi

We wtorek uroczyście otwarta została droga Kruchowo – Palędzie Dolne. Była to jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji powiatu.

Jest to ważny szlak komunikacyjny, łączący dwa województwa, biegnący w kierunku wielu miejscowości, m.in.: Ławek, Grabowa i Mogilna. Zarządowi Powiatu zależało więc na poprawie infrastruktury drogowej.

- Myślę, że remont przyczyni się nie tylko do poprawy komfortu jazdy, ale i poziomu bezpieczeństwa - powiedział podczas uroczystości otwarcia starosta Krzysztof Ostrowski. - Wiem, że budowa budziła wiele emocji wśród lokalnej społeczności, ale chcę podkreślić, że postulaty, jakie zgłaszali mieszkańcy miejscowości zostały uwzględnione podczas realizacji inwestycji. Mam więc nadzieję, że wszyscy użytkownicy będą zadowoleni.

Prace zostały wykonane na odcinku ponad 5 kilometrów. Położona została nakładka bitumiczna, droga została poszerzona, wybudowane zostało sześć zatok autobusowych, bariery ochronne, pogłębiony został rów. Dla pieszych natomiast wybudowano prawie dwa kilometry chodnika. Inwestycja kosztowała ok. 2 mln zł.

Zadowolenie z remontu drogi wyraził burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński. Jak powiedział, znacznie poprawiła się przez to estetyka sołectwa Kruchowa, które należy do największych w gminie, a także stan bezpieczeństwa.

Ewa Michalak