Starostowie dożynek wybrani

Irena Radke z Niewolna i Paweł Antczak z Łagiewnik Kościelnych będą starostami VII Powiatowo – Gminnych Dożynek, które odbędą się 2 września w Kiszkowie.

Dożynki rozpoczną się o godz. 12.30 Mszą Św. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe. Po części oficjalnej rozpocznie się cykl występów artystycznych, które zwieńczy zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni.

Przed kilkoma dniami starosta Krzysztof Ostrowski wraz z wójtem gminy Kiszkowo Tadeuszem Bąkowskim i burmistrzem Trzemeszna Krzysztofem Derezińskim uroczyście poprosili o pełnienie funkcji starostów święta plonów Irenę Radke z Niewolna (gm. Trzemeszno) i Pawła Antczaka z Łagiewnik.

Obydwoje są nie tylko dobrymi rolnikami, ale również aktywnymi działaczami społecznymi. Pani Irena jest przewodniczącą Gminnej Rady Kobiet, radną Rady Miejskiej w Trzemesznie, członkiem Zarządu Stowarzyszenia ,,Światowid'' oraz członkiem Zarządu Związku Hodowców i Producentów Rolnych w Trzemesznie
Pan Paweł natomiast jest m.in. członkiem kółka rolniczego w Łagiewnikach Kościelnych i rady sołeckiej w Łagiewnikach Kościelnych.

Ewa Michalak