Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat promuje się gospodarczo

Udział w targach inwestycyjnych, reklama w katalogu „Invest in Wielkopolska” oraz oferta inwestycyjna na portalu www.wielkopolska-region.pl to efekt współpracy Powiatu Gnieźnieńskiego z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. w Poznaniu.

Oferta inwestycyjna powiatu była prezentowana w dniach 4-5 czerwca br. w Warszawie na targach CEPIF - Targach Nieruchomości i Inwestycji. Na warszawskich targach wystawiało się około 300 wystawców, z czego ok. 2/3 z Polski. Wstęp na targi miały zagwarantowany jedynie osoby z branży, które wcześniej uzyskały stosowne akredytacje. Stoisko wielkopolskie odwiedziło kilkunastu poważnych inwestorów, zainteresowanych głównie zakupem gruntów pod budowę obiektów przemysłowych, logistycznych, centrów handlowych oraz pod budownictwo mieszkaniowe.

Wydział Promocji i Rozwoju gnieźnieńskiego starostwa we współpracy z gminami z terenu powiatu opracowuje ponadto ankiety zawierające szczegółowe dane dt. ofert nieruchomości. Oferty nieruchomości są następnie zamieszczane w dziale: Serwis dla inwestorów na portalu www.wielkopolska-region.pl . Oferta gospodarcza powiatu została również zamieszczona w katalogu drukowanym "Invest in Wielkopolska".

Punktem kontaktowym dla potencjalnych inwestorów jest Centrum Obsługi Inwestora przy Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. Informacje gospodarcze dt. powiatu gnieźnieńskiego można również znaleźć na portalu www.gospodarka.powiat-gniezno.pl .

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego współpracuje z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. od roku 2005, choć w w/w zakresie umowa została podpisana po raz pierwszy w roku 2007. Dwa lata temu władze powiatu podpisały stosowne porozumienie z zarządem WARP w sprawie udzielania pożyczek na działalność gospodarczą. Podmiotem reprezentującym powiat przed WARP jest Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o.

Przypomnijmy, utworzenie Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. związane było z koniecznością powołania podmiotu, który oprócz działalności edukacyjnej, mógłby świadczyć pomoc zwłaszcza małym przedsiębiorcom w postaci udzielania pożyczek.

Pożyczki dla małych przedsiębiorców stanowią bardzo istotny element w realizacji strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego. Możliwość udzielania pożyczek dla przedsiębiorców przez utworzoną spółkę miał przyczynić się do rozwoju małych firm, a przede wszystkim miał wpłynąć na tworzenie nowych miejsc pracy. Z czasem WARP rozwinął swoją działalność o kolejne przedsięwzięcia, wśród których można wymienić m.in. promocję gospodarczą regionu.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
2007-06-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21352085

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno