Nowa siedziba składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności

W dniu 27 maja br. odbyła się uroczystość otwarcie nowych pomieszczeń dla składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Gnieźnie przy ul. Słowackiego 45/47. Przecięcia wstęgi dokonał Starosta Jacek Kowalski. Do tej pory komisje Zespołu zbierały się w budynku przychodni lekarskiej na osiedlu Winiary.Zmiana siedziby dla składów orzekających wpłynie na pewno na wygodę przyjmowania pacjentów. Nowe pomieszczenia posiadają osobne wejście, podjazd dla osób niepełnosprawnych i nie są wykorzystywane w żadnym innym celu. Dodatkowym atutem jest dogodny dojazd komunikacją miejską. Jest również parking dla samochodów..

Posiedzenia Zespołu odbywają się zwykle trzy razy w tygodniu. W I kwartale 2003 roku rozpatrzono 880 wniosków. Odnotowuje się stały wzrost ilości wniosków składanych przez osoby dorosłe.

Część administracyjna Zespołu nadal będzie się mieściła w budynku starostwa przy ulicy Sobieskiego 20, gdzie należy składać wnioski.