Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

VII Zjazd Gnieźnieński 15-17.06.2007

Już po raz siódmy w Gnieźnie - mieście św. Wojciecha i kolebce chrześcijaństwa w Polsce - odbywać się będzie Zjazd Gnieźnieński - międzynarodowe ekumeniczne spotkanie chrześcijan nawiązujące do Zjazdu z roku 1000, kiedy to do grobu św. Wojciecha przybył cesarz niemiecki Otton III.

Zjazdy to okazja do refleksji nad miejscem chrześcijan we współczesnej, jednoczącej się Europie - refleksji poprzez debaty, świadectwa, osobiste spotkania, wspólne przeżycia artystyczne i przede wszystkim - przez modlitwę.

"Człowiek drogą Europy" to hasło siódmego Zjazdu Gnieźnieńskiego, który odbywać się będzie od 15 do 17 czerwca 2007 r. Kim jest człowiek? Na ile człowiek - w pełni jego godności - stanowi fundament cywilizacji Europy? W jakich sferach człowieczeństwo jest wciąż zagrożone? Co zrobić, by uczynić nasz świat bardziej ludzkim? - na te i inne pytania będą próbowali odpowiadać zaproszeni prelegenci.
Znajdą się wśród nich m.in. kard. Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, prof. Hans-Gert Poettering, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Peter Singer, bioetyk, czy dr Joaquin Navarro-Valls, b. dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Uczestnicy Zjazdu zastanawiać się też będą nad różnymi formami realizacji człowieczeństwa: w rodzinie, wspólnocie kościelnej, społeczeństwie obywatelskim i w życiu państwowym. Rozmawiać będziemy o powołaniu do miłości, na wielorakich jej drogach. Wiele miejsca pragniemy poświęcić „teologii ciała” Jana Pawła II, która w najznakomitszy sposób w historii Kościoła opisuje relacje miłości między kobieta a mężczyzną, a wciąż jest za mało znana i nie dostatecznie rozumiana.
Licznym wykładom i świadectwom towarzyszyć będą praktyczne zajęcia warsztatowe: jak budować relacje? Jak ocalić zagrożoną godność człowieczeństwa na bardzo konkretnych polach? itp.
Niezwykle istotnym wymiarem Zjazdów jest ich ekumeniczny charakter. Również tym razem w przygotowaniach do kongresu biorą udział przedstawiciele wielu Kościołów chrześcijańskich. W piątkowy wieczór, 15 czerwca, w pierwszym dniu Zjazdu ulicami Gniezna przejdzie "Droga Światła", której poszczególne stacje oparte są na rozważaniu opisanych w Ewangelii spotkań ze Zmartwychwstałym. Poprzez to nabożeństwo, przygotowywane przez chrześcijan różnych wyznań będziemy wspólnie prosić Pana Boga o jedność. Ekumeniczny wymiar debat rozszerzony też będzie o dialog z przedstawicielami innych religii - judaizmu i islamu.
Zjazd Gnieźnieński to również szansa na spotkanie - chrześcijan ze Wschodu i Zachodu. Spodziewamy się ponad tysiąca uczestników z kilkunastu krajów europejskich, w tym, ok. 100 gości z krajów byłego ZSRR. Wielu z nich to liderzy rozmaitych ruchów i organizacji chrześcijańskich. Okazją do spotkania, wspólnej zabawy i artystycznych przeżyć będzie m.in. wielki koncert u stóp gnieźnieńskiej katedry. Na koncert zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Gniezna. Transmitować go będzie na żywo TVP.

Więcej na temat zjazdu znajdziesz na stronie www.zjazd.eu

Do pobrania:
Katarzyna Jędrzejczak
Wydział Promocji i Rozwoju


2007-04-27
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21362607

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno