Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Znamy już „Orły Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002 roku”

W dniu 9 maja br. w hotelu Pietrak w Gnieźnie odbyła się gala finałowa konkursu „Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002 roku”. Była to II edycja konkursu, organizatorami którego było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gniezna.
„Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002 roku” został przeprowadzony w następujących kategoriach: produkcja, rzemiosło, handel hurtowy, handel detaliczny, rolnictwo i usługi. Kapituła oceniając poszczególne firmy brała pod uwagę: rozwój firmy, wizerunek firmy, jakość usług, towarów, innowacyjność i nowatorstwo, osiągnięcia w innych konkursach, a także udział firmy w życiu społeczności lokalnej.

KATEGORIA PRODUKCJA

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - firma „LNB Poland” z Kiszkowa.

„LNB Poland” to lider na krajowym rynku w produkcji pełnego zestawu dodatków paszowych przeznaczonych do wszystkich gatunków i grup technologicznych zwierząt gospodarskich. Od 1999 roku firma znajduje się na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego, w gminie Kiszkowo. Firma „LNB Poland” charakteryzuje się bardzo dużym zaangażowaniem w życiu społeczności lokalnej – jest sponsorem Domu Dziecka w Gnieźnie, żużlu oraz wielu przedsięwzięć organizowanych przez szkoły. „LNB Poland” jest ponadto laureatem licznych nagród i wyróżnień przyznawanych na targach, wystawach branżowych i konkursach.

II miejsce - Zakład Mleczarski w Gnieźnie „Rolmlecz”.

Początki Spółdzielni Mleczarskiej w Gnieźnie datuje się na rok 1927. Od 2001 roku zakład jest częścią Rolniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomiu „Rolmlecz”. Po różnych perypetiach firma odzyskała stabilizację na rynku, a dzięki poniesionym inwestycjom i zaprowadzonej restrukturyzacji Zakład Mleczarski w Gnieźnie ponownie konkuruje z największymi producentami branży mleczarskiej w Polsce. Od pewnego czasu zakład specjalizuje się w serach pleśniowych i salami.

III miejsce – Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „Zet Be” z Czerniejewa. Proszę przedstawiciela firmy o odebranie nagrody.

Firma „Zet Be” powstała w 1992 r. Właścicielem firmy jest pan Zbigniew Burchardt. „Zet Be” to uznany na rynku producent ręcznie robionych krówek o niepowtarzalnym smaku: śmietankowym, kakaowym i słodowym. Specjalnością firmy jest produkcja krówek w owijkach reklamowych. Z tej formy promocji skorzystało już ponad 100 zleceniodawców firmy „Zet Be”

KATEGORIA RZEMIOSŁO

Kapituła postanowiła w tej kategorii przyznać dwie nagrody:

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - firma „Rubel” z Kłecka

Firma „Rubel” to firma rodzinna z wieloletnią tradycją. Została założona w 1945 roku przez Jakuba Rubla, ojca obecnego właściciela – Ryszarda Rubla. Punktem zwrotnym w rozwoju firmy było rozpoczęcie w latach 90–tych działalności eksportowej. Uruchomiono produkcję drabin drewnianych i stołów do tapetowania. Firma „Rubel” charakteryzuje się znaczącym dorobkiem na rzecz rzemiosła o czym m.in. świadczy ilość przeszkolonych uczniów oraz przyznanie przez Izbę Rzemieślniczą już w roku 1986 srebrnej odznaki „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”.

II miejsce – zakład Stolarski pana Andrzeja Mikołajczaka z Niechanowa

Zakład Stolarski założony został w roku 1965 przez Bruno Krawczyka, który z biegiem lat zakład rozbudowywał, wyposażał w maszyny i urządzenia, pozyskiwał zaufanie klientów. W roku 1998 firmę przejął zięć Andrzej Mikołajczak, który kontynuuje dzieło swojego teścia. Podstawową specjalnością zakładu jest stolarka budowlana, w szczególności drzwi, schody, meble kuchenne, w tym eurokuchnie ze sprzętem pod zabudowę, meble biurowe oraz niestandardowe wyposażenie restauracji i hoteli.

KATEGORIA HANDEL HURTOWY

Kapituła postanowiła w tej kategorii nie przyznawać nagrody głównej.

Wyróżnienie - Hurtownia farb i tapet „Tadex” z Gniezna.

Firma „Tadex” wykonująca usługi budowlane powstała w 1971 roku, natomiast w roku 1996 została uruchomiona hurtownia farb i tapet. Właścicielem firmy jest pan Tadeusz Miękiszak. Hurtownia oferuje najczęściej towar w cenie producenta. Zakupiony towar jest dostarczany własnym transportem.

Wyróżnienie – firma „Jutar” z Łagiewnik, gmina Kiszkowo.

Firma „Jutar” powstała w 1995 roku. Właścicielami firmy są panowie Olgierd Jurek i Andrzej Tarmogrodzki. Przez pierwsze dwa lata swojej działalności firma zajmowała się produkcją wyrobów mięsnych i ich sprzedażą na terenie całego kraju. Obecnie zakres działania firmy „Jutar” skupia się wyłącznie na produkcji i sprzedaży półtusz.

KATEGORIA HANDEL DATALICZNY

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Jubiler „Symix” z Gniezna.

Firma „Symix” powstała w 1990 roku. Właścicielem jest pani Sylwia Szymczak. Jubiler „Symix” oferuje w stałej sprzedaży pełen asortyment jubilerski o uznanej jakości w skali kraju. Firma bardzo czynnie bierze udział w życiu społecznym – jest jednym z głównych sponsorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku jej grania. Ponadto „Symix” wspiera materialnie Towarzystwo Kresów Południowo-Wschodnich, Hufiec ZHP, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie, Stowarzyszenie „Promyk” w Gnieźnie, osoby niepełnosprawne, szkoły i wiele innych inicjatyw.

II miejsce - Przedsiębiorstwo Handlowe „Jubiler” w Gnieźnie

„Jubiler” to uznana marka od wielu lat. Przedsiębiorstwo Handlowe „Jubiler” jako spółka pracownicza powstało w 1993 roku, będąc spadkobiercą 50 – letniej tradycji przedsiębiorstwa państwowego „Jubiler”. Firma może pochwalić się posiadaniem wielu atestów Krajowej Komisji Artystycznej „Cepelia” w Poznaniu. Wiele wyrobów ma zastrzeżone wzory w Urzędzie Patentowym. Specjalnością firmy „Jubiler” są miniaturki znanych obiektów architektonicznych, m.in. Katedry Gnieźnieńskiej.

III miejsce - Firma Handlowo – Usługowa „Fabiszak” Hurt Detal z Niechanowa.

Firma powstała w 1989 roku. Od samego początku istnienia właściciel firmy pan Józef Fabiszak dba o jej rozwój. Obecnie Firma „Fabiszak” to dwa sklepy wielobranżowe: w Niechanowie i Żydowie. Miła obsługa, podnoszenie kwalifikacji pracowników, dobre ceny oraz różnego typu promocje i upusty powodują, że sklepy „Fabiszak” cieszą się stałym zainteresowaniem kupujących.

KATEGORIA ROLNICTWO

Kapituła postanowiła w tej kategorii przyznać dwie nagrody:

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Gospodarstwo Rolno-Hodowlane z Żydowa, gmina Czerniejewo.

Firma powstała w 1994 roku. Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo posiada status spółki o charakterze strategicznym o szczególnym znaczeniu dla państwa. Gospodarstwo zajmuje 3446 ha użytków rolnych, utrzymuje inwentarz żywy w ilości 1800 szt. bydła, 8000 szt. trzody chlewnej oraz 2200 szt. owiec. Uzyskane przez spółkę plony w roku 2001 wyniosły 59 q/ha, wobec średniej w woj. Wielkopolskim 35 q/ha. Przez cały okres działalności spółka osiąga zyski z produkcji. W latach 2000 i 2001 firma była nominowana przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa do nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Gospodarstwo Rolne”.

II miejsce - firma „Petroestry” z Malczewa, gmina Niechanowo.

„Petroestry” to najmłodsza firma biorąca udział w konkursie – powstała w 2002 r. Firma zajmuje się kontraktacją i skupem rzepaku, produkcją oleju rzepakowego i makuchu rzepakowego, zaopatrywaniem rolnictwa w środki produkcji. Planowana jest również produkcja biokomponentów. Firma „Petroestry” posiada jedyną w kraju linię tłoczącą amerykańskiej firmy Anderson International Corporation Cleveland Ohio. Produkty powstające w firmie posiadają analizy chemiczne produktów wydane przez Akademię Rolniczą w Poznaniu.

KATEGORIA USŁUGI

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Przedsiębiorstwo Kapitałowo – Inwestycyjne „Chrobry” z Gniezna

Firma „Chrobry” rozpoczęła działalność w 1995 roku. Właścicielem i jednocześnie prezesem jest pan Zbigniew Modro. Głównym obszarem działania firmy jest: pośrednictwo finansowe – kredyty gotówkowe, ratalne, hipoteczne, leasing finansowy oraz działalność pomocnicza związana z ubezpieczeniami. „Chrobry” jest partnerem GE Capital Bank, który wchodzi w skład jednego z największych koncernów świata General Electric Company. Firma dysponuje siecią blisko 600 przedstawicielstw na terenie całego kraju. Miarą skuteczności i rzetelności działania firmy jest grono kilkuset tysięcy zadowolonych klientów. Firma „Chrobry” to również laureat wielu konkursów organizowanych przez Puls Biznesu oraz Rzeczpospolitą. Most Teatralny i Fara w Poznaniu oraz prace dla takich firm jak: M1 w Poznaniu, Beiersdorf-Lechia, Auchan w Komornikach, Wrigley, Volkswagen, stacje paliw BP, ESSO, SHELL i in.)

II miejsce - Firma Ogólnobudowlana „Dekbud” z Gniezna.

Firmę „Zakład Dekarski” założył w roku 1987 Wojciech Michał Jerzakowski. Zakład systematycznie poszerzał zakres swoich usług co doprowadziło w roku 1993 do zmiany profilu i nazwy firmy na „Dekbud” W roku 1998 nowym właścicielem firmy został syn – Wojciech Jerzakowski Jr. Firma powiększyła swoją działalność o usługi transportowe oraz handel materiałami budowlanymi. W roku 2001 podjęto decyzję o rozpoczęciu wdrażania Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO, który firma otrzymała w roku bieżącym.

II miejsce - Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych „Energo – Tech” z Niechanowa.

„Energo-Tech” to firma o prawie trzydziestoletniej historii. Istnieje od 1974 roku. Założycielem i właścicielem firmy jest pan Eugeniusz Pawlikowski. Głównym zakresem działania firmy jest wykonawstwo sieci energetycznych i instalatorstwo elektryczne. Firma cechuje się najwyższą jakością świadczonych usług, co pozwoliło na uzyskanie zleceń na poważne i odpowiedzialne prace na terenie miasta Poznania i całego kraju (takich jak: Stary Rynek, ale i międzynarodowej.

III miejsce - Hotel „Victoria” z Łubowa

Właścicielem hotelu jest Hanif Suraiya. Działa on od 1996 roku, początkowo z ilością 10 pokoi. W roku 2000 dobudowano nową część hotelową. Obecnie dysponuje on 28 pokojami. Hotel dysponuje salą konferencyjną dla 100 osób, sauną, kioskiem z pamiątkami i kantorem wymiany walut. Budynek hotelowy posiada charakterystyczny styl orientalny. Uwagę gości zwraca ekskluzywna restauracja, w której można posmakować nie tylko dań kuchni polskiej,

KATEGORIA SPECJALNA

Zgodnie z regulaminem konkursu Kapituła postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla podmiotu, który w sposób szczególny wyróżnił się w pracy na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju Powiatu Gnieźnieńskiego.

Statuetka „Orła Przedsiębiorczości” w kategorii specjalnej - Spółdzielnia „Dozór” z Gniezna.

Spółdzielnia „Dozór” powstała w 1950 roku. Od 1992 roku, tj. od momentu usamodzielnienia się spółdzielni firma odnotowuje dynamiczny rozwój. Zakres działania spółdzielni to: monitoring, ochrona, usługi techniczne odnowy mienia, drukarnia oraz warsztaty terapii zajęciowej.

I właśnie za prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej Kapituła konkursu postanowiła wyróżnić firmę „Dozór”. Warsztaty terapii zajęciowej w Gnieźnie powstały z inicjatywy p. Krystyny Chlasty – Prezesa Zarządu Spółdzielni „Dozór”. Funkcjonuje w oparciu o umowę zawartą

1 kwietnia 1996 roku z Wojewódzkim Ośrodkiem ds. Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, w szczególności z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym z dodatkową niepełnosprawnością ruchową. W warsztatach jednocześnie może uczestniczyć 50 osób. WTZ są wielką szansą dla osób niepełnosprawnych, marginalizowanych społecznie z uwagi na swoją niepełnosprawność.2003-05-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21362587

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno