Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Promocja na Podlasiu

Kolejny region - tym razem Podlasie - było miejscem ekspansji promocyjnej Gniezna, Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" oraz Powiatu Gnieźnieńskiego. W dniach od 16-18 marca w Białymstoku odbyły się targi turystyczne. Adresowane one były głównie dla tour operatorów z Polski oraz zza wschodniej granicy.

Gnieźnieńskie stoisko spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony osób odwiedzających targi. Po ilości osób zainteresowanych Gnieznem i powiatem można sądzić, że już w tym roku będą pierwsze efekty wizyty na Podlasiu.

W roku 2006 według danych biura PCIT Gniezno odwiedziło o około 20% więcej turystów indywidualnych i o 115% więcej wycieczek i grup zorganizowanych. W ocenie pracowników IT przyrost liczby turystów jest wynikiem promocji na targach turystycznych w kraju i zagranicą oraz wspólnych działań LOT- u i Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Jak wynika z danych Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, w 2006 roku punkt Informacji Turystycznej odwiedziło 9942 klientów, w tym: 4982 turystów indywidualnych, biuro świadczyło również usługi przewodnickie dla 124 wycieczek zorganizowanych.

Wyróżniając tylko sezon letni 2006 roku, PCIT obsłużyło wówczas 7471 turystów, z czego wyróżnia się 97 wycieczek zorganizowanych oprowadzonych po całym Szlaku Piastowskim. Maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień to miesiące, które zaliczają się do tzw. sezonu turystycznego. Odnotowuje się wtedy w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej najwięcej klientów przyjeżdżających na Szlak Piastowski.

Powiat Gnieźnieński w roku 2006 najchętniej odwiedzali turyści krajowi z regionów takich jak: Śląsk, Małopolska, Mazowsze (głównie grupy zorganizowane z Warszawy, korzystające z naszych usług przewodnickich), Wielkopolska (przede wszystkim Poznań), Pomorze i Kujawy, rzadziej z pozostałych regionów Polski.

Turyści zagraniczni pochodzili przeważnie z krajów takich jak: Niemcy, Holandia, Belgia, Austria, Francja Włochy, Anglia, Japonia, Rosja a także odnotowaliśmy na Szlaku Piastowskim wizyty z Litwy, Czech i Słowacji.

Oprócz grup zorganizowanych, dostrzega się także turystów indywidualnych, podróżujących rodzinnie lub w grupach koleżeńskich.

Standardowo wyróżnić można turystykę jednodniową i weekendową. W 2006 roku pojawiła się również turystyka poboczna. Przykładowo: osoby udające się pod Bramę Trzeciego Tysiąclecia na Zjazd Seniorów, przyjeżdżają wcześniej, aby najpierw zwiedzić Szlak Piastowski.

Nowością jest również otwarcie drogi św. Jakuba z Gniezna na północ w kierunku województwa kujawsko-pomorskiego.

Turyści w pobliskich ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych spędzali nawet cały swój urlop. Łącząc wypoczynek ze zwiedzaniem zabytków, muzeów, ciekawych obiektów i nietypowych miejsc w naszym regionie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także szlaki piesze i rowerowe. Program zwiedzania turyści organizowali sobie samodzielnie lub z naszą pomocą.

Klienci zainteresowani byli głównie tanimi noclegami. Wielu z nich wybierało nocleg na wsi, w gospodarstwach agroturystycznych zlokalizowanych w okolicach Gniezna. Niestety zauważono brak ofert z noclegami o średnim standardzie, sprzyjających cenowo wycieczkom szkolnym, z możliwością zjedzenia śniadania czy obiadokolacji.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska


2007-03-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21365474

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno