Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Nie czas na nudę

O sposobie ożywienia gnieźnieńskiego Rynku w okresie letnim przedstawiciele starostwa, miasta, instytucji kulturalnych, sportowych oraz podmiotów prywatnych rozmawiali na spotkaniu w dniu 12 lutego w siedzibie gnieźnieńskiego starostwa.
Inicjatorem spotkania był Piotr Gruszczyński Wicestarosta Gnieźnieński, który rozpoczynając dyskusję przypomniał o podobnej inicjatywie sprzed trzech lat kiedy był radnym Miasta Gniezna. Obecni na spotkaniu wskazywali na konieczną współpracę pomiędzy władzami miasta i powiatu. Wicestarosta zapewnił, że wola i chęć konstruktywnej współpracy jest i wyraził nadzieję, że również i władze miasta myślą podobnie. Jak dodał P. Gruszczyński osoby odpowiedzialne za politykę kulturalną i promocyjną po stronie obu urzędów współpracują ze sobą, natomiast chodzi głównie o skoordynowanie pewnych działań oraz większe zaangażowanie miejscowych wykonawców, artystów, animatorów kultury i lokalnych społeczników do podejmowania wspólnych działań.

Obecny na spotkaniu Bogusław Rzyski Przewodniczący Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" przyznał, że uatrakcyjnienie czasu weekendowego w sezonie turystycznym, w rozumieniu od maja do września, ze szczególnym naciskiem na okres wakacyjny mogłoby wpłynąć na wzrost ruchu turystycznego. Z kolei Maciej Kuźniewski, szef gnieźnieńskiej grupy wojów "Comes" oraz właściciel wozu z pamiątkami ustawionego latem na Rynku wskazywał na konieczność uproszczenia procedur administracyjnych w zakresie tzw. zajęcia pasa wolnego w centrum miasta, a konkretnie na gnieźnieńskim Rynku. O konieczności określenia charakterystycznego produktu turystycznego dla Gniezna wspominał Marek Jakubowski - organizator koncertów bluesowych w Polsce. Wiele osób obecnych na spotkaniu podnosiło potrzebę ustawienia stałej sceny na Rynku i udostępnienia jej organizatorom różnego rodzaju wydarzeń o charakterze kulturalnym.

Spotkanie to było pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie. Kolejnym etapem działania ma być przygotowanie wspólnego kalendarza wszystkich imprez i wydarzeń organizowanych w centrum miasta w okresie letnim. Docelowo ma powstać oferta wydarzeń sobotnio-niedzielnych w każdy weekend począwszy od maja do września włącznie, tak aby mieszkaniec lub turysta przybyły do Gniezna wiedział, że w Pierwszej Stolicy nie można się nudzić.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska2007-02-13
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 21-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20727688

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno