Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Londyński toast za Gniezno

Bogactwo zabytków, walory przyrodnicze oraz dogodne połączenie lotnicze to argumenty, którymi władze powiatu i miasta przekonywały osoby zwiedzające wystawę fotograficzną Mirosława Skrzypkowskiego w Londynie do przyjazdu do Gniezna - Pierwszej Stolicy Polski oraz do zwiedzenia Powiatu Gnieźnieńskiego i Szlaku Piastowskiego. Na wernisażu, który miał miejsce w dniu 4 lutego br. w Galerii Polskiego Ośrodka Społeczno - Kulturalnego był obecny patron honorowy wystawy były Prezydent RP Ryszard Kaczorowski z żoną Karoliną.

Z osób obecnych na wernisażu warto także wymienić takie osoby jak Janusz Wach - Konsul Generalny Polski w Londynie, Jan Mokrzycki - prezes Zjednoczenia Polskiego w Londynie, Jerzy Szegidewicz - Dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie, Olgierd Lalko - Prezes Polskiego Ośrodka Społeczno - Kulturalnego w Londynie, Janina Baranowska - dyrektor Galerii w POSK. Na otwarciu wystawy byli również obecni gospodarze z Gniezna - tj. Krzysztof Ostrowski - Starosta Gnieźnieński i Danuta Winiarska - Przewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Jacek Kowalski - Prezydent Gniezna i Jerzy Stachowiak - Przewodniczący Rady Miasta Gniezna.

Wernisaż spowodował duże zainteresowanie Gnieznem. Zgodnie z przeprowadzonymi rozmowami z przedstawicielami prasy brytyjskiej i polskiej oraz tour-operatorami wystawa będzie prawdopodobnie przyczynkiem do szerszej współpracy oraz promocji Gniezna i regionu na Wyspach. Wszystkie osoby zainteresowane bliższym poznaniem okolic Gniezna i miejsc związanych z początkami powstania polskiej państwowości mają jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie możliwość zwiedzenia wystawy. Będzie ona czynna do 16 lutego.

Wystawa składa się z 40 zdjęć podzielonych na trzy grupy tematyczne: Gniezno, okolice Gniezna oraz "krok w nowoczesność", czyli komputerowe aranżacje zdjęć autora.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Polska Organizacja Turystyczna w Londynie, natomiast współorganizatorami Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Polski Ośrodek Społeczno - Kulturalny w Londynie. Komisarzem wystawy była Iwona Kalinowska.

Wkrótce na stronie internetowej wystawy dostępnej pod adresem: www.exhibition.com.pl zostanie zamieszczony fotoreportaż oraz film z wernisażu.

Wystawa została sfinansowana głównie dzięki środkom unijnym w ramach projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w ramach działania 1.4 ze ZPORR.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska2007-02-06
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21365453

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno