Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Nowa strona internetowa powiatu

W dniu 5 stycznia br. na specjalnie zwołanej konferencji prasowej została przedstawiona nowa strona internetowa powiatu gnieźnieńskiego. Jest to trzecia strona w dotychczasowej historii gnieźnieńskiego starostwa. Wygląd jej został dostosowany do aktualnej szaty graficznej materiałów promocyjnych powiatu, natomiast zakres informacji jest dostosowany do zawartości w Biuletynie Informacji Publicznej, najczęściej odwiedzanych działów oraz aktualnych trendów panujących w sieci.


Nowa strona jest efektem kilkuletnich doświadczeń promocji powiatu w Internecie. Jest to trzecia w historii gnieźnieńskiego starostwa strona internetowa. Pierwsza powstała w 1999 roku a druga w grudniu 2002 r. Obie dotychczasowe strony były wyróżniane: pierwsza otrzymała w 2001 roku Złotą @, natomiast dotychczasowa strona otrzymała w 2005 roku certyfikat 'Homo Creator" Polskiej Narodowej Oficyny Wydawniczej - Encyklopedii "Kto jest kim w Polsce i w Europie" przyznający tytuł "Solidny Partner" oraz III nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za sposób ujęcia problematyki unijnej i współpracy zagranicznej w Internecie. Od początku maja 2005 roku strona www została rozbudowa o dwie wersje językowe: angielską i niemiecką. Do 4 stycznia 2007 roku na powiatowej stronie odnotowano ponad 436 tys. wejść.

Nowością na stronie jest ilość języków, w których strona została stworzona. Podstawowym jest polski, w wersji szerszej strona jest dostępna w języku angielskim i niemieckim a także powstały cztery wizytówki w językach: włoskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

Wkrótce w ramach projektu unijnego dt. promocji produktów turystycznych Powiatu Gnieźnieńskiego - działanie 1.4 ZPORR zostanie rozbudowany dział turystyka - jako portal turystyczny (podobny charakter działania jak portalu gospodarczego).

Równolegle z nowa stroną internetową powiatu gnieźnieńskiego uruchomiony został portal gospodarczy www.gospodarka.powiat-gniezno.pl, który jest swego rodzaju novum w zakresie promocji gospodarczej powiatu gnieźnieńskiego. Portal ma być narzędziem promocji dla wszystkich instytucji otoczenia biznesu oraz samorządów z terenu powiatu gnieźnieńskiego

Jak dotąd nie było nigdzie skomasowanej informacji dt. gospodarki powiatu. Promocja gospodarcza powiatu poprzez Internet jest wyborem przemyślanym opartym na dotychczasowym doświadczeniu. W ostatnim czasie promocja gospodarcza poprzez Internet bierze górę nad tradycyjną formą - drukowaną, z uwagi na większą elastyczność przy częstej dezaktualizacji danych, większą dostępność oraz zdecydowanie mniejsze koszty przygotowania materiału.

W ramach portalu powstanie baza firm chętnych podjęciem kooperacji międzynarodowej z Niemcami - w ramach współpracy pomiędzy Powiatem Gnieźnieńskim a Teltow-Fläming. Partner niemiecki informację o możliwej kooperacji z firmami z Powiatu Gnieźnieńskiego zamieścił na stronie internetowej tamtejszej Agencji Rozwoju Gospodarczego (www.swfg.de). Rozwój współpracy o charakterze gospodarczym pomiędzy obydwoma powiatami jest konsekwencją zobowiązań podjętych podczas Polsko - Niemieckich Dni Gospodarki, które miały miejsce w październiku 2006 r.

Innymi ciekawszymi działami są: oferty inwestycyjne z terenu powiatu w kontekście mających powstać w przyszłości stref gospodarczych, baza firm oraz reklama laureatów dotychczasowych trzech edycji konkursu gospodarczego "Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego" i "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla przedsiębiorczości"

Władze powiatu planują podpisanie porozumienia z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w Poznaniu dt. współpracy w roku 2007 w ramach projektu "Invest in Wielkopolska 2007". Poprzez udział w projekcie powiat będzie miał możliwość udziału w trzech imprezach targowych o charakterze gospodarczo - inwestycyjnym w Europie, zamieszczenia swojej reklamy w katalogu inwestycyjnym Wielkopolski oraz na stronie www.wielkopolska-region.pl . Prezentacja zamieszczona na portalu gospodarczym będzie przed każdą imprezą targową nagrywana na płyty DVD i CD.

W najbliższym czasie portal zostanie wzbogacony o wersje angielską i niemiecką (wybrane zagadnienia)

Nowa strona internetowa i portal gospodarczy powstały zgodnie ze Strategią Rozwoju Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Planem Rozwoju Lokalnego na lata 2006-2013. Wykonawcą była Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o.


Agnieszka Rzempała - Chmielewska


2007-01-05
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21370029

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno