Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Paszportowa reorganizacja

Od 1 stycznia 2007 r. nastąpi dalszy proces zmian z systemie paszportowym w Województwie Wielkopolskim. W Powiecie Gnieźnieńskim powstanie jeden z trzech terenowych punktów paszportowych obsługujących mieszkańców trzech powiatów: gnieźnieńskiego, wągrowieckiego i wrzesińskiego. Do czasu powstania takiego punktu z wnioskiem o wydanie paszportu oraz po jego odbiór będzie trzeba udać się do Poznania.


Decyzją Wojewody Wielkopolskiego w nowej strukturze przewidziano, oprócz Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, 4 delegatury (w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile) oraz 3 terenowe punkty paszportowe.
Wybór miejsc wydawania dokumentów paszportowych był uzależniony od maksymalnej średniej ilości wniosków składanych dziennie w istniejących obecnie stanowiskach w starostwach w latach 2000-2005 oraz odległości pomiędzy siedzibą punktu i pozostałymi starostwami, których mieszkańcy mieliby być obsługiwani w terenowym punkcie paszportowym.
Zarząd Powiatu wyraził wolę partycypacji w kosztach uruchomienia i bieżącej działalności punktu. Do właściwej działalności punktu będzie konieczne zakupienie specjalnego oprogramowania komputerowego oraz zagwarantowanie odpowiedniej siedziby dla nowo powstałego punktu.
Z momentem powstania terenowego punktu paszportowego w Gnieźnie mieszkańcy powiatu będą mogli dokonywać wszelkich czynności związanych ze składaniem wniosku i odbiorem paszportu biometrycznego na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Poznania.
Szczegóły związane z uruchomieniem i działaniem punktu paszportowego w Gnieźnie oraz partycypacją z kosztach jego działania zostaną ujęte z porozumieniu zawartym pomiędzy Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Wojewodą Wielkopolskim.
Od początku 2007 roku do dnia uruchomienia terenowego punktu paszportowego w Gnieźnie z wnioskiem o wydanie dokumentu paszportowego oraz po jego odbiór należy udać się do Poznania, do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wnioski należy składać w oddziale ds. paszportów WUW przy al. Niepodległości 16/19 budynek C pok. nr 20 i 33 w pon. w godz. 9.30 - 18.00; czw. w godz. 8.15 - 18.00; wt., śr., pt. w godz. 8.15 - 14.45. Po odbiór paszportu należy się udać do oddziału ds. paszportów przy pl. Wolności 17 w pon. w godz. 9.30 - 18.00; w czw. 8.15 - 18.00; wt., śr., wt. w godz. 8.15 - 14.45.
Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu: /061/ 854 10 31 oraz na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu pod adresem www.poznan.uw.gov.pl.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska


2006-12-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21405550

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno