Starosta z prezentami u dzieci

„Święta Bożego Narodzenia są okazją do składania sobie życzeń i obdarowywania się prezentami. Te dzieci są już wystarczająco pokrzywdzone przez los, żeby nie pamiętać o nich w tym szczególnym czasie” – powiedział starosta Jacek Kowalski będąc w Domu Małego Dziecka w Gnieźnie.

Starosta oraz pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzili 11 placówek oświatowych podległych Starostwu Powiatowemu. Do każdej jednostki Starosta przyjechał z prezentami i życzeniami świąteczno – noworocznymi.

Starosta odwiedził następujące placówki: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie, Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie, Dom Dziecka w Trzemesznie, Specjalny Ośrodek Opiekuńczo – Wychowawczy w Gnieźnie, Dom Małego Dziecka w Gnieźnie, Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze nr 1 i nr 2 w Gnieźnie oraz w Kłecku, Zespół Szkół Specjalnych w Gnieźnie, Świetlica Środowiskowa „Dzieci z Chmur” w Gnieźnie oraz Dom Pomocy Społecznej w Gnieźnie.

Wśród upominków ufundowanych przez Starostwo Powiatowe znalazły się: bieżnia rehabilitacyjna (z pełnym oprzyrządowaniem), 8 rowerów rehabilitacyjnych (z pełnym oprzyrządowaniem) – na łączną kwotę około 8 tys. zł oraz słodycze i środki higieniczne. Udział w całym przedsięwzięciu miała również Powiatowa Rada Młodzieży, która przekazała dzieciom z Domów Dziecka zabawki zebrane przez siebie w szkołach.

Wszystkie prezenty przekazane do placówek oświatowych zostały zakupione za pieniądze zaoszczędzone w budżecie powiatu w roku 2002.