Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Weekend działań niszowych

Gnieźnieńska Konfraternia Teatralna przygotowuje w najbliższym czasie kilka istotnych wydarzeń. Już 16 grudnia w godzinach wieczornych będzie miała miejsce w MDK-u długo wyczekiwana premiera Teatru Wizji. Natomiast 17 grudnia w pracowni Verso przy ulicy Ornej 12 odbędzie się kolejna Pracownia Konserwacji Bajek.


Przedstawienie Teatru Wizji zaplanowane na dzień 16 grudnia, Komora - to tytuł działania na pograniczu plastyki przestrzennej, teatru i medytacji. Głęboka i uniwersalna myśl zdarzenia mocno osadzona jest w mistyce chrześcijańskiej. Podobnie jak Królewska Droga Krzyża jest działaniem, które jednocześnie może przeżyć jeden uczestnik. W dekoracjach scenograficznych pomogła teatrowi Aleksandra Gross - Mikołajczyk. W sprawie uczestnictwa w Komorze należy kontaktować się z TWCG.
Z kolei w ramach Pracowni Konserwacji Bajek, tym razem obok autorskiej bajki Jarosława Mikołajczyka przedstawione zostaną 3 bardzo małe formy teatralne. Gościem, a jednocześnie wykonawcą wspomnianych 3 bardzo małych form będzie młoda artystka z Konina - Magdalena Olejnik. Impreza ma charakter otwarty - wstęp wolny.
Po Weekendzie działań niszowych Sławomir Kuczkowski szykuje się do spotkania autorskiego w bydgoskiej Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego w lutym 2007. Ponad to w najbliższym numerze prestiżowego pisma literackiego Topos ukaże się artykuł poświęcony w całości fenomenowi Teatru Wizji Czerwona Główka. www.bibliotekaexiles.blox.pl
Wpisana w działania środowisk niszowych grupa jednoczy kilka niezależnych teatrów z Gniezna i okolic, oraz środowisko twórców i ludzi kultury. To właśnie w ramach GKT działają: Teatr Wizji Czerwona Główka, Pracownia Konserwacji Bajek czy Teatry Dramat i Żart. Podobnie jak Teatr Wizji Czerwona Główka bardzo znaczący wkład w dokonania Konfraterni wnosi polsko - niemiecka formacja Die Gruppe. W gronie konfrateryjnym są też między innymi: wybitny teatrolog Krzysztof Kurek i konserwator zabytków Marzena Szczerkowska. To właśnie w pracowni Verso pani Szczerkowskiej odbywa się część spotkań artystycznych.

Liderzy formacji GKT


Zdj1. Magdalena Olejnik - Lalki moje ciche siostry.
Zdj2. Anioły Komory.

2006-11-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 22-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20739231

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno