Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wzrasta zainteresowanie turystów Powiatem Gnieźnieńskim

Powiat Gnieźnieński od pięciu lat intensywnie promuje się na krajowych i zagranicznych targach turystycznych. Wzmożoną działalność promocyjną odnotowuje się zwykle jesienią, kiedy ruszają przygotowania do kolejnego sezonu turystycznego. Po raz kolejny miastami jesiennej edycji targowej powiatu były Warszawa i Poznań.


W Poznaniu na Międzynarodowych Targach Turystycznych TOUR SALON odbywających się w dniach 25 - 28 października br. Powiat Gnieźnieński promował się na samodzielnym 15 metrowym stoisku imitującym stylem chatę lednicką. Na stoisku powiatu prezentowały się również: hotele i restauracje z terenu powiatu, ośrodki wypoczynkowe oraz agroturystyka. Stoisko powiatu obsługiwali przedstawiciele Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski", w gestii której znajduje się obsługa Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej.
Wcześniej w dniach od 21 - 23 września br. Powiat promował się w stolicy kraju na Międzynarodowych Targach Turystycznych T&T Warsaw. Stoisko promocyjne przygotowała Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" wspólnie z Powiatem Gnieźnieńskim i Miastem Gnieznem.
Targi w Poznaniu i Warszawie to dwie największe imprezy targowe w kraju cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem branży turystycznej.
Systematyczne podejmowanie różnorodnych działań o charakterze promocyjnym miało niewątpliwie wpływ na zwiększenie się ruchu turystycznego na terenie powiatu w roku 2006.
Z danych zebranych przez Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w roku bieżącym w sezonie letnim w stosunku do roku poprzedniego nastąpił wzrost o ok. 25 % turystów indywidualnych oraz niemal o 50 % grup zorganizowanych przebywających na Szlaku Piastowskim. Symptomatyczny jest fakt sporego zainteresowania w roku 2006 Powiatem Gnieźnieńskim przez turystów z regionu gdańskiego. Przypomnijmy, iż w tym roku w kwietniu Powiat Gnieźnieński promował się po raz pierwszy samodzielnie na targach turystycznych w Gdańsku.
Powiat Gnieźnieński nastawia się głównie na ruch krajowy - stanowi on 70% ogólnego ruchu turystycznego na terenie powiatu, stąd obecność na obu imprezach targowych wydaje się oczywista. Cieszy fakt, że od tego roku w targach turystycznych uczestniczy po raz pierwszy po długiej przerwie Miasto Gniezno. Może kolejnym krokiem będzie wspólna prezentacja powiatu i miasta na jednym wspólnym stoisku wystawienniczym.
Udział w targach krajowych i zagranicznych to jeden z głównych narzędzi promocyjnych Powiatu Gnieźnieńskiego. Każdego roku oferta targowa powiatu jest coraz szersza i co raz bardziej profesjonalna.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska


2006-10-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21382817

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno